Miega problēmas
Grūtības aizmigt vai palikt nomodā, kā arī daudz ilgāks miegs nekā parasti ir pirmās pazīmes, ka tev jāpievērš uzmanība garīgajai veselībai.
Bezmiegs ik pa laikam ir normāla parādība, taču, ja nespēj aizmigt bez miegazāļu palīdzības, alkohola vai citiem medikamentiem, kas satur melatonīnu, un tas ilgst vairāk par nedēļu, kā arī, ja pastāvīgi nespēj izkāpt no gultas, tad nepārprotami organisms mēģina par kaut ko signalizēt.
Daudz lielāks alkohola patēriņš
Ja tu lieto alkoholu daudz biežāk nekā parasti vai meklē citas vielas, ar ko nomierināt prātu, tās ir galvenās pazīmes, ka organismam ir vajadzīga palīdzība.
Tevi sadusmo praktiski viss
Dažādu vielu ietekmē cilvēks var kļūt viegli aizkaitināms, ar mainīgu garastāvokli, un to var ietekmēt arī miega trūkums vai zems cukura līmenis asinīs. Daži cilvēki tiešām var būt ļoti kaitinoši. Tomēr, ja tu normāli ēd, pietiekoši labi izgulies un nelieto apreibinošas vielas, bet joprojām mēdz sadusmoties uz gandrīz katru sastapto cilvēku, tas var liecināt par kādiem personības vai garastāvokļa traucējumiem.
Tevi pārņēmusi kauna sajūta un vainas apziņa
Vai joprojām pārdzīvo par nejauko komentāru, ko kāds izteica pirms vairākiem mēnešiem? Vai uztraucies par to, ka citu problēmās un neveiksmēs esi vainojams tieši tu?
Ja nepārtraukti domā par to, kā būtu bijis, ja tu rīkotos citādi, vai uztraucies par visu, ko dzīves laikā esi darījis nepareizi, tas var liecināt par to, ka esi sasniedzis zināmu lūzuma punktu un ir vajadzīga palīdzība.
Pilnīgs enerģijas trūkums
Ja tevi moka bezspēks, un tu nespēj domāt vai kustēties tik ātri kā agrāk, tas var būt saistīts ar tādām problēmām kā depresija, nemiera traucējumi, kā arī emocionālā izdegšana.
Nespēja koncentrēties
Vai pēdējā laikā daudz ko aizmirsti vai varbūt tev ir grūti koncentrēties sarunas laikā vai pildot darba pienākumus? Ja nespēj koncentrēties daudz biežāk nekā agrāk, tas norāda, ka prātā kaut kas nav kārtībā.
Tev ir zudusi apetīte vai arī ēd daudz vairāk nekā parasti
Apetītes trūkums ir viena no depresijas pazīmēm. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ir grūti gūt prieku no laika pavadīšanas, tajā skaitā arī maltītēm.
Psiholoģisku problēmu ietekmē mēs varam arī sākt pastiprināti ēst, tādējādi cenšoties sevi mierināt. Ja ierastajos ēšanas paradumos parādās kādas ekstrēmas novirzes, tas, iespējams, ir psihes palīgā sauciens.
Tu sāc apdomāt kādu no versijām jautājumam – kāda vairs tam visam ir jēga?
Ja sāc domāt, vai vispār ir vērts dzīvot vai arī jūties tā, it kā dzīve būtu bezmērķīga vai tavām attiecībām un interesēm nav nozīmes, tad tās ir nepārprotamas pazīmes, ka kaut kas nav kārtībā. Vislabāk būtu vērsties pēc palīdzības pirms sasniedz šo stadiju.
Avots: womansday.com
Tevi noteikti interesēs
- Klajā nākušas jaunas ziņas par brūnajiem lāčiem no Līgatnes pusesby Laura Blūma
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma
- Mūziķis Ralfs Eilands vistrāpīgāk soctīklos pasaka, ko viņš domā par nīderlandiešu futbolkomandas fanu nekārtībām Rīgas centrāby Laura Blūma