Slimības pazūd, kad dzīve kļūst interesantāka nekā simptomi

Viens no uzvedības terapijas pamatprincipiem, lai ietekmētu psihosomatiski radušās slimības, skan šādi: “Traucējumi/slimības pazūd, kad dzīve kļūst daudz interesantāka nekā simptoms”.

Faktiski lielākajai daļai klientu tā ir sava veida atklāsme. Kad es viņiem vaicāju: “Kas dzīvē ir jums vērtīgs, kas ir interesants, kas jums patīk, kas sagādā prieku, ar ko jūs spētu un gribētu nodarboties pastāvīgi, kāds ir jūsu hobijs” u.c., visbiežāk atbildes ir: “Es neesmu par to domājis, es nezinu, agrāk es teiktu tā, bet tagad ir grūti atbildēt, bet to, kādi var būt prieki, ja apkārt ir tik daudz problēmu” u.c.

Lasi arī: Izmetiet to nekavējoties! Ko nekādā gadījumā nedrīkst turēt mājās

Bet, lai atbrīvotos no problēmas, un jo īpaši no slimības, mums ir nepieciešams resurss, jo nav iespējams kaut ko izveidot no nulles, virs emocionālās bedres. Kā un ar ko to aizpildīt, lai psihoterapija būtu efektīva?

Es ierosinu izveidot sarakstu, kurā uzskaiti visu, kas sniedz tev prieku un baudu. Nosaukšu vispārīgas dzīves jomas, vari pievienot arī kaut ko savu. Tātad:

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close