Šai vietai tavā vannas istabā tev būs jāpievērš lielākā uzmanība – tā ir grīda, apgalvo Džoans Slozevskis, mikrobiologs no Ohaio. Baktēriju daudzums, kas atrodas uz grīdas, ir atkarīgs no satiksmes intensivitātes, mazgāšanas ieradumiem un khm..spējai trāpīt tualetes podā. Pēc grīdas izmazgāšanas uz grīdas paliek aptuveni 1000 baktēriju uz viena kvadrātcentimetra, bet pēc stundas tur jau ir miljoniem baktēriju, ja tualete ir tikusi lietota.
Netīrumi, ko ienesam no ārpuses, matu ķemmēšana, vannošanās, skaistumkopšanas produkti – šis viss vannas istabu padara par mīļāko baktēriju vairošanās vietu.
Labākais veids, kā uzturēt grīdu labā kārtībā, ir novērst mitruma uzkrāšanos, netīrās drēbes nemet uz grīdas, bet ievieto veļas kastē, mitros dvieļus pakarini uz āķīša, un pats slaukies dušā, nevis kāp ārā ar slapjām pēdām.
Vannas istabu vajadzētu mazgāt vismaz reizi nedēļā, un ne tikai pārbraukt pāri ar ūdeni, bet arī izmantot kādu līdzekli.
Avots: www.womenshealthmag.com
Tevi noteikti interesēs
- Tas tiek novērots lielākajā daļā Latvijas un ilgs līdz 23.janvārim: meteorologi nāk klajā ar nopietnu brīdinājumuby Laura Blūma
- Es vairs nevalkāju ”humpalu” drēbes no lietoto apģērbu veikaliem. Visu bez vilcināšanās izmetu – tūlīt izskaidrošu, kādēļby Sandra Ločmele
- Kas ir tūristu lamatas, un kā no tām izvairītiesby Anete Vītola
Netīrākā vieta manā tualetē ir tualete.