Vai īstu vasaru tā arī nesagaidīsim? Jaunākā laikapstākļu prognoze augustam

Arī augustā Eiropas ziemeļaustrumu daļā gaidāms nedaudz vēsāks laiks nekā pēdējos gados ierasts, savukārt rudenī gaisa temperatūra varētu pakāpties virs normas.

Sinoptiskā situācija Eiropā kopš aprīļa bijusi pārsteidzoši noturīga, un arī tuvākajā nākotnē neesot pamata gaidīt straujas izmaiņas, tāpēc augustā Eiropas ziemeļaustrumos prognozēts vēsāks laiks nekā parasti, bet pārējā Eiropā gaisa temperatūra gaidāma virs normas.

Rudens Eiropas rietumu, centrālajā un ziemeļu daļā varētu būt siltāks nekā citos gados, savukārt Eiropas austrumos iespējama vēsāka laika iestāšanās.

ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datormodeļa jaunākie aprēķini liecina, ka rudenī un ziemā lielā daļā Eiropas, tostarp Latvijā, dominēs siltāks laiks nekā ierasts. Nokrišņu daudzums Latvijā prognozēts normas robežās.

Lasi vēl: Visā Latvijā turpinās ceļu remonti – autobraucējiem jārēķinās ar ilgāku laiku ceļā; Lūk kur var uzzināt vairāk informācijas

Pēdējo nedēļu vidējā gaisa temperatūra Skandināvijā, Baltijas valstīs, Baltkrievijā un tuvējos Krievijas apgabalos bijusi vienu līdz trīs grādus zem normas, savukārt daudzviet Eiropas rietumu, centrālajā un dienvidu daļā valdījis karsts laiks un pārspēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi.


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close