Džona Kenedija atentāts 1963. gadā ticis plānots no iekšienes. Pēc filmas “JFK”, kas iznāca 1991. gadā, tās režisors Olivers Stouns (Oliver Stone) saņēma ziņu no kāda vīrieša, kurš apgalvoja, ka ir bijušais prezidenta apsardzes virsnieks.
Viņš atradās uz nāves gultas, jo bija slims ar vēzi, un vēlējās atklāt noslēpumu, kuru līdz tam bija pateicis tikai savam dēlam – uz prezidentu šāva kāds no viņa paša komandas.
Sākumā viņi tikai sarakstījās ar vēstulēm, bet beigās tomēr sarunāja tikšanos.
Stouns bija skeptiski noskaņots, jo par Kenedija atentātu jau bija izvirzītas vairākas konspirāciju teorijas. Kenedijs tika nogalināts 1963. gada novembrī. Viņš brauca kabrioletā un tika sašauts ar divām lodēm.
Par vainīgo tika atzīts Lī Harvijs Osvalds (Lee Harvey Oswald), kurš esot šāvis no blakus ēkas sestā stāva. Pēc divām dienām viņu pašu nošāva kāda vietējā naktskluba īpašnieks, kuram bija krimināla pagātne.
Kopš tā laika tiek uzdoti jautājumi par to, vai Lī Hārvijs Osvalds tiešām bija šāvējs, un, ja tā bija, kā labā viņš strādāja.
Lai lasītu tālāk, šķir nākamo lapu
Tevi noteikti interesēs
- Pieredzējuši dārznieki nekad šādos traukos neaudzē stādus, jo tie nīkuļos vai pat iznīks: jeb netici visam, kas “modē”by Laura Blūma
- Kaķu superspējas: 8 lietas, ko jūs, visticamāk, nezinājāt par savu mīluliby Laura Blūma
- Mūsu virtuves skapji vienmēr ir nevainojami tīri, nekādu tauku, netīrumu un lipīgo slāņu – viegls veids, ātri tos nomazgātby Jeļena Kuzmenko