Vīrietim 40+, kurš pietiekami izbaudījis dzīvi, no sievietes patiesībā vajag tikai vienu lietu

Jāmāk garšīgi gatavot (viņš zina tikai, kā pagatavot makaronus);

Nodrošināt kārtību un omulību mājoklī;

Būt koptai, bet mācēt taupīt naudu;

Runāt interesanti, bet nepārtraukt sarunbiedru;

Būt paklausīgai, bet palikt neatkarīgai.

Ja nopietni, manuprāt, šis vīrietis nemeklē sievu, bet gan mājkalpotāju ar pakļāvīgu raksturu.

Protams, ne visi ir tādi. Ir vīrieši, kuri ir patiesi izauguši, nobrieduši, sapratuši savstarpīguma nozīmi, iemācījušies būt līdzās un uzņemties pusi no rūpēm. Bet tādu nav daudz.

Gudrība nāk ar vecumu? Ne vienmēr

Tiek uzskatīts, ka vecums ienes dziļumu cilvēka dzīvē. Ka nobriedis vīrietis ir tāds, ar kuru var runāt par dzīvi, lasīt Kafku un analizēt Čaikovski. Bet patiesība ir tāda, ka, ja jūs 25 gadu vecumā dodat priekšroku “Terminatoram”, nevis grāmatām, jūsu gaume nemainīsies arī 50 gadu vecumā.

Mans tēvs, vēstures skolotājs, jaunībā labi pārzināja datumus un notikumus, kā arī diskutēja par impēriju sabrukuma iemesliem. Savukārt viņa kursabiedrs joprojām domā, ka Atēnas atrodas Itālijā, taču ar mīlestību atceras savas iecienītākās futbola komandas gūtos vārtus 1993. gadā.

Pamošanās vai maska?

Mana tante ir psiholoģe. Lūk, kāds ir viņas viedoklis par to, kā mainās vīrieši pēc četrdesmit:

Ja cilvēks mainās divu nedēļu laikā, tā ir fasāde, nevis būtība.

Īstas pārmaiņas vienmēr notiek ar darbībām, nevis tikai ar vārdiem.

Spēja atzīt senas kļūdas ir īsta brieduma zīme.

Svarīgs kritērijs ir vēlme dot, nevis tikai saņemt.

Ja  no vīrieša dzirdi šādu frāzi: “Tev tas ir jādara”, “Īstai sievietei ir pienākums”, skrien prom no viņa neatskatoties.

Vai vīrieši mainās?

Drīzāk viņi pielāgojas. Ne tik daudz mainās, cik pielāgojas apstākļiem. Kāds, kurš jaunībā bija savtīgs, 50 gadu vecumā vienkārši nedaudz piebremzēs savu egocentriskumu

Dzīve reizēm mūs spēcīgi ietekmē — izaicinājumi, zaudējumi, pārmaiņas. Pēc tādiem brīžiem cilvēks var mainīties — ne no bailēm, bet tāpēc, ka ir kaut ko svarīgu sapratis. Piemēram, Dainis pēc smagas pieredzes kļuva citādāks. Vai arī tā var būt tikai sajūta?

Dārgie lasītāji! Vai jums ir draugi vai paziņas, kas piedzīvojuši strauju personības nobriešanu un izaugsmi? Dalieties, lūdzu, savos stāstos raksta komentāros – apspriedīsim kopā.