7 pieredzējušu pavāru viltības, kas labākas par pašu dārgāko kulinārijas grāmatu

3. triks: gaļas velvetēšana

Velvetēšana ir ķīniešu gaļas pagatavošanas veids, kas saglabā to maigu un sulīgu iekšpusē, pat ja tā tiek cepta augstā temperatūrā. Galvenās sastāvdaļas ir kukurūzas ciete un olu baltums. Tieši šīs sastāvdaļas palīdz mitrumam noturēties gaļas iekšpusē gatavošanas procesā.

Šajā maisījumā var marinēt jebkura veida gaļu, taču īpaši labi tas der ar liesu vistas un cūkgaļas fileju, kas pēc pagatavošanas bieži vien izrādās jēla.

Šeit ir vienkārša un ātra vistas velvetēšanas recepte. Vajadzēs 700 gramus vistas filejas, vienu olas baltumu, 10 ēdamkarotes sojas mērces, pusotru ēdamkaroti cietes, trīs ēdamkarotes ābolu etiķa, divas tējkarotes medus, divas ēdamkarotes sezama sēklu, maltus melnos piparus pēc garšas, augu eļļu cepšanai.

Vispirms jāsagriež fileja strēmelēs, jāieliek dziļā bļodā, jāpievieno divas ēdamkarotes sojas mērces, viena ēdamkarote ābolu sidra etiķa, olas baltums, ciete un pipari. Kārtīgi samaisa un ļauj marinēties apmēram stundu. Tālāk uzlieciet pannu uz plīts, ielejiet eļļu un apcepiet vistu.

Tiklīdz parādās zeltaina garoza, pannā ielejiet mērci, kas sastāv no medus, divām ēdamkarotēm ābolu sidra etiķa, astoņām ēdamkarotēm sojas mērces un sezama sēklām. Cep uz lēnas uguns apmēram 20 minūtes – mērcei vajadzētu sabiezēt, un tās daudzumam jāsamazinās uz pusi. Tas arī viss! “Velveta” gaļa ir gatava!

4. triks: sabiezināt mērci

Ja mērce ir pārāk plāna, neuztraucieties. Ir daudz sastāvdaļu, kas tos var sabiezēt. Parunāsim par populārākajām:

–          apbrūnināti milti – vajag uzlikt pannu uz uguns, labi uzsildīt, ieber plānu kārtiņu miltus un apcep uz mazas uguns, nepārtraukti maisot. Kad tie kļūst zeltaini, pievienojiet mērcei. Pateicoties sautēšanai, zudīs liekais lipeklis, un mērce nepārvētīsies par pastu. Šī metode ir piemērota jebkurai necaurspīdīgai mērcei;

Lasi arī: Vai tiešām olas biskvītam nevajag atdalīt, bet uzreiz saputot ar cukuru?

–          ciete – vienu ēdamkaroti produkta jāsajauc ar glāzi auksta ūdens, jāsakuļ ar mikseri līdz viendabīgai masai un lēnām jāpievieno mērcei, neaizmirstot apmaisīt. Ļaujiet mērcei nedaudz ievilkties, lai ciete varētu darboties. Izmantojiet to, lai sabiezinātu visas mērces, izņemot dārzeņu un krējuma mērces, jo tas var pasliktināt to garšu;

–          sinepes – vārošai mērcei pievieno dažas tējkarotes, labi samaisa un noliek malā atdzist. Sinepes piešķirs mērcei biezāku un spīdīgāku tekstūru un pikantu garšu. Ja jums nepatīk pikants ēdiens, izmantojiet Dižonas sinepes – tas padarīs mērces garšu nedaudz saldenu, ar smalku skābuma piegaršu.

5. triks: pievienojiet kafijai garšvielas

Parasti vienīgais, ko mēs pievienojam kafijai, ir cukurs, piens vai krējums. Bet ir arī daudzas citas sastāvdaļas, kas var uzlabot tā garšu un aromātu. Piemēram, ja dabīgā kafija tev šķiet pārāk rūgta, ieliec krūzītē šķipsniņu sāls – tas ātri un efektīvi neitralizēs nepatīkamo pēcgaršu.

Un, lai atklātu jaunas dzēriena nokrāsas, varat pievienot nelielu daudzumu kanēļa. Tikai paturiet prātā, ka pēc savas būtības tas ir ļoti intensīvs, tāpēc pievienojiet tikai nedaudz garšvielas.

Kardamons tiek uzskatīts arī par tradicionālu kafijas piedevu. Tam ir nedaudz pikanta un salda garša, tāpēc uzmundrinošs dzēriens ar tā piedalīšanos izrādīsies ļoti interesants un aromātisks.

Papildus tam, ka kardamons piešķir kafijai dažādas garšas notis, tas arī stiprina imūnsistēmu un normalizē gremošanas traktu.

 

6. triks: cepiet kotletes bez olām

Lai kotletes neizjuktu, pavāri parasti maltajai gaļai pievieno olas. Olu baltums patiešām saista kopā visas maltās sastāvdaļas, bet tajā pašā laikā padara gaļu sausu. Par laimi, ir alternatīva. Olu vietā var likt rīvmaizi.

Tā jau gatavajām kotletēm piešķir maigumu un sulīgumu, tāpēc tiek uzskatīta par ideālu variantu. Malto gaļu sajauc ar rīvmaizi, dod laiku uzbriest un uzsūkt lieko mitrumu, pēc kā var sākt veidot kotletes.

Lasi arī: Ātri pagatavojams ukraiņu nacionālais ēdiens: mazuriki, kas labāki par parastām kotletēm

Ja maltā gaļa izrādās sausa, pievienojiet nedaudz piena.

Olu vietā var izmantot arī mannu. Vislabāk ir ņemt no mīkstajām kviešu šķirnēm, jo tie ātrāk uzbriest un kļūst viskozāki. Pēc mannas pievienošanas maltajai gaļai pagaidiet 15-20 minūtes – mannai jāsāk palielināties.

Nedaudz negaidīta sastāvdaļu opcija ir sīpoli. Tiem jābūt labi apceptiem, bet tiem nevajadzētu piedegt un palikt mīkstiem. Ja redzat, ka pannā ir pārāk daudz eļļas, nolejiet to, pretējā gadījumā maltā gaļa izrādīsies pārāk taukaina.

 

7. triks: pagatavojiet gaļai gardu garozu

Bieži vien, cepot gaļu, nav iespējams iegūt zeltainu, apetelīgu garoziņu. Tas notiek vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, ļoti svarīgi pannā nelikt slapju gaļu, pretējā gadījumā tā būs sautēta, nevis cepta.

Vispirms gaļa labi jānosusina ar papīra dvieli, un tikai tad jāgatavo. Otrkārt, nepiepildiet pannu pilnībā. Neatkarīgi no tā, ko tieši gatavojat – vistu, cūkgaļu vai liellopu gaļu, jums jācep mazās porcijās. Treškārt, izmantojiet pannu ar biezu dibenu, kas labi notur temperatūru.

Pagaidiet, līdz tas ir karsts, un pēc tam izklājiet gabalus. Un aizmirstiet par vāku – tas veicina kondensāta uzkrāšanos trauka iekšpusē.

 

Leave a Comment