Mājas acāliju kopšana: noderīgi padomi

Acāliju audzēt mājās ir ļoti sarežģīti, jo šis skaistais zieds ir maigs un asi reaģē uz mazākajām audzēšanas apstākļu izmaiņām. Tāpēc svarīgi ir zināt auga kopšanas noteikumus!

Iekštelpu acāliju ziedu šķirnes

Acālija ir pārsteidzoši skaists ziedošs krūms no viršu dzimtas, kura dzimtene ir augstiene. Acālijas brīnišķīgā īpašība ir tā, ka tā zied ziemā, kad citas istabas puķes ir miera stāvoklī.

Mājas acālijas ir pārstāvētas ar visdažādākajām Indijas rododendru ģints augu krāsām un ziedu formām.

Pēc ziedēšanas perioda augu iedala trīs tipos: agrīnās, kas zied no decembra līdz janvārim, vidējās – no janvāra līdz martam un vēlīnās, kas priecē ar ziedu bagātību no februāra līdz aprīlim.

Izvēloties acāliju

Iegādājoties acāliju, izvēlieties augu, kas tikko sācis ziedēt, t. i., ar daudz pumpuriem, lai jūs varētu ilgāk priecāties par ziediem mājās. Veikalos ziedu pārdod pārvadāšanas traukā ar augsni, kurā nav ne ūdens, ne barības vielu.

Siltumnīcā augu baro no paplātes, kurā ielej speciālu barojošu šķīdumu. Lielākā daļa cilvēku atnes ziedu mājās un novieto to uz palodzes pie sildierīces. Tas iznīcina augu, tas izžūst un lēnām iet bojā.

Turklāt tam nepieciešama īpaša laistīšana, augsts mitruma līmenis, un tas slikti panes augstu temperatūru.

Mājas acāliju kopšana

Tai patīk mitrs vēss gaiss, viegla skābāka augsne. Kalnos, no kurienes tā nāk, daudz līst un vienmēr ir vēss. Tāpēc vislabākā vieta viņai ir tur, kur ir vēss ar aptuveni 12-15 grādu temperatūru.

Patīk bieža apsmidzināšana ar vēsu ūdeni, augsne podā nedrīkst izžūt, bet ūdens podā nedrīkst stāvēt.

Ja iegādājies augu mazā podiņā, tad pārstādi to lielā traukā, uzber speciālu skābu augsni acālijām, bet apakšā noliek keramzītu.

Ziemā augu var novietot uz palodzes tuvāk stiklam, bet vasarā tas jānovieto ēnā. Zieds dod priekšroku maigai izkliedētai gaismai un nepanes tiešus saules starus.

Augu laistiet 2-3 reizes nedēļā bagātīgi, lai augsne vienmēr būtu mitra. Siltā dzīvoklī var būt nepieciešams laistīt katru dienu ar aukstu ūdeni.

Lasi vēl: Marmora cepumi: ļoti oriģināla deserta recepte

Un, ja augs no augstās temperatūras novīst, poda malu var apklāt ar ledu vai sniegu, lai pazeminātu augsnes temperatūru, vai iebērt podiņu aukstā ūdenī, lai to atdzesētu, vai uzlikt ledu pie poda uz šķīvja.

Ja acāliju nav izdevies aplaistīt un augsne ir pieklājīgi izžuvusi, ieteicams pilnībā ielikt podiņu ūdenī (bet ne pašu augu), līdz visa zeme ir piesūcināta ar mitrumu, un pēc tam ļaut liekajam ūdenim noplūst.

Paaugstinātu mitrumu var nodrošināt, apsmidzinot lapas no smidzinātāja, vēl labāk iegādāties speciālu mitrinātāju, vēl var ielikt paplātē sūnas.

Rudenī un pavasarī augs ik nedēļu jābaro ar speciālu mēslojumu: amonija nitrātu vai amonija sulfātu. Veikalā var iegādāties komplekso mēslojumu, kas paredzēts acālijām.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment