Cepamā soda – palīgs dārzā

Mēslojums tomātiem

Lai uzlabotu tomātu garšu, augu galotnes nepieciešams apsmidzināt ar 0,5% sodas šķīdumu vai pārliet ar to augu pie saknes, palielinot koncentrāciju līdz 3,5%.

Piezīme! Mēslojumam jāizmanto lietus ūdens.

Burkāni izaugs ideāli gludi un saldi, ja ievērosiet šos 5 lauksaimnieku “zelta” noteikumus

Laputu uzbrukumu novēršana

Kā zināms, dekoratīvo kultūru ziedēšanas periodā un pirms augļu un dārzeņu novākšanas apstrāde ar ķimikālijām nav vēlama. Šim nolūkam vislabāk ir izmantot sodas šķīdumu ar ātrumu 15 grami uz 0,5 litriem ūdens.

Lasi vēl: Biju pārsteigts, kad uzzināju patiesību par gaļas iepakojumiem…

Augsnes skābuma regulēšana

Lai padarītu augsni mazāk skābu, jums ir jāizšķīdina 100 grami sodas litrā ūdens, jāizrok augsne un jāizlej ar iegūto šķīdumu. Tad jums ir nepieciešams atbrīvot augsnes virsmu, izmantojot grābekli.

Soda un vīnogas

Tiklīdz vīnogas sāk nogatavoties, apstrādājiet ogas ar 5% sodas šķīdumu. Šī procedūra ne tikai izglābs augu no pelēkās puves, bet arī palielinās cukura saturu ogās.

Notīriet rokas ar cepamo sodu

Visiem tiem, kam patīk ravēt dobes bez cimdiem, droši vien katru reizi nācās bez piepūles mazgāt rokas ar ziepēm. Ja roku mazgāšanas laikā uzkaisīsiet nedaudz sodas uz rokām, tā iesūksies ādas augšējos slāņos un viegli nomazgās netīrumus.

Piezīme! Ja jums patīk pastaigāties basām kājām, bet jūsu papēži vienmēr ir melni pēc šādām “pastaigām”, neuztraucieties! Soda lieliski iederas arī viņiem!

Nepatīkamas smakas noņemšana no komposta

Sadalīšanās procesā komposts vienmēr rada nepatīkamu smaku. Uzkaisiet nedaudz cepamās sodas uz kaudzes, un jūs no tā tiksiet vaļā.

❗ ❗ ❗ Pievērsiet uzmanību! Neizmantojiet metāla trauku sodas šķīduma pagatavošanai vai nesildiet šķidrumu līdz vairāk nekā 55 grādiem. Pretējā gadījumā cepamā soda pilnībā zaudē savas īpašības.
Tā parastais sārms, kas ir katram dārzniekam mājās, palīdzēs atbrīvoties no daudzām problēmām dārzā.

Leave a Comment