Ieskats psihosomatikā: Mugura ir tā, kurā noglabājam visu, uz ko nav vēlēšanās skatīties

Mugura ir interesants simbolu un nozīmju maisījums. No vienas puses, tā ir vieta, kurā mēs noglabājam visu, uz ko mums nav vēlēšanās skatīties vai ko nevajadzētu ieraudzīt kādam citam. No otras puses, tā ir mūsu “atkritumu izgāztuve”, kurā mēs apglabājam tās mūsu jūtas un pārdzīvojumus, kuri izraisīja sāpes un apjukumu. Tā netradicionāli muguru pētījis ir Debs Šapiro, kurš uzrakstījis arī vairākas grāmatas par to, kā ķermenis ar mums runā, raksta portāls la.lv

Mēs nevaram redzēt savu muguru, un tādēļ esam kā strausi, kuri domā, ka, ja viņi iebāž galvu smiltīs un neredz, kas notiek apkārt, tad viss ir kārtībā. Tad mēs sūdzamies par “slikto muguru”, it kā tā būtu pie kaut kā vainīga! Bet mugura ne tikai spēlē “atkritumu izgāztuves” lomu, tajā ir mugurkauls, svarīgākā ķermeņa prāta iekšējās struktūras daļa, mūsu esamības pamats, atbalsta karkass, uz kura tiek būvēts ķermenis.

 

Mugurkauls

Šis skriemeļu komplekts pārstāv mūsu centrālo iekšējo enerģiju un atbilst mūsu visaugstākajiem garīgajiem centieniem. Mugurkauls kalpo par pamatu visām pārējām ķermeņa daļām. Tas padara mūs stiprus un pārliecinošus vai piešķir mums “bezmugurkaulnieka” izskatu. Ar skeletu, centrālo nervu sistēmu un asinsrites sistēmu tas savienojas ar visiem daudzveidīgajiem mūsu būtības aspektiem. Tādā veidā ikviena doma, emocija, notikums, reakcija un iespaids atstāj “nospiedumu” mugurkaulā un attiecīgajās ķermeņa daļās.

Daudzas medicīnas nozares pievērš uzmanību šai jomai. Piemēram, manuālā terapija koncentrējas uz mugurkaulu, “pārmaiņu tehnika” – uz spinālajiem refleksiem. Šīs sistēmas izmanto to, ka caur mugurkaulu iespējams sasniegt visas mūsu ķermeņa daļas un tās ietekmēt.

Mugurkauls ir pirmā fiziskā ķermeņa daļa, kas veidojas pēc apaugļošanās; no tās attīstās pārējais ķermenis. Tāpēc tas atspoguļo mūsu vēlēšanos iemiesoties, ieiet pasaulē. Saskaņā ar prenatālo modeli, apziņas attīstība grūtniecības laikā notiek caur mugurkaulu.

Šis modelis izseko attīstībai kakla līmenī no ieņemšanas brīža līdz dzimumorgānu līmenim dzimšanas brīdī, šeit notiekošā kustība – viena no nobriešanas formām enerģijai virzoties uz leju gar mugurkaulu. Tajā pašā laikā mugurkauls atspoguļo gan čakru sistēmu, gan kundalini enerģiju, kas no mugurkaula pamatnes ceļas uz augšu.

 

Muguras augšdaļa

Ar muguras augšdaļu mēs saprotam ķermeņa apgabalu zem plecu līmeņa līdz plecu lāpstiņu pamatnei. Šis apgabals atspoguļo periodu pēc ieņemšanas vai iekšējās un personiskās attīstības pakāpi, tāpēc neatrisināti jautājumi, kas tur uzkrājas, neizbēgami saistīti ar mūsu jūtām vai šaubām par sevi. Šajā jomā ar roku un pirkstu palīdzību mēs spējam izteikt sirds čakru un mīlestības enerģiju.

Mugurā noglabājas mīlestība un siltums pret citu cilvēku, kurus mēs nevaram izteikt un tāpēc paslēpjam vai otrādi – aizkaitinājums un vienaldzība, ko nevēlamies pieļaut. Šīs jūtas meklē izeju, bet, ja tās pastāvīgi tiek ignorētas vai noliegtas, tās uzkrājas un izpaužas kā dusmas un niknums.

Saspringtie muskuļi, kas veido “bruņas” muguras augšdaļā, bieži ir dusmu pilni. Sākotnēji dusmas bija vērstas uz sevi, bet pēc tam tika projicētas pret jebkuru citu uz āru. To var redzēt “atraitnes kuprī” – mīksto audu veidojumā muguras augšdaļā, kas vairāk raksturīgs gados vecākām sievietēm. Tas liecina par dusmu un aizvainojuma uzkrāšanos, kuri daudzus gadus netika izrādīti; norāda uz vecuma iestāšanos un dzīves jēgas un mērķa zaudēšanu.

Tāpat secināms, ka sāpes un spriedze, kas izpaužas muguras augšdaļā, saistītas ar vilšanos un aizkaitinājumu par to, ka par spīti savām ambīcijām un centieniem, nedarām to, ko patiešām vēlētos darīt. Tas neizbēgami notiek, jo mēs atsakāmies no patiesajām iekšējām vēlmēm un “noglabājam” tās mugurā, iespējams, tāpēc, ka tās šķiet nepieņemamas vai pretrunā ar to, ko no mums gaida. Atbrīvojot slēpto aizkaitinājumu un vilšanos, mēs varam atklāt mūsu slēptās ambīcijas un centienus. Šis apgabals attiecas uz attīstības pirmo posmu pēc ieņemšanas, tāpēc pārstāv mūsu iekšējā mērķa izpausmi. Tas var vienkārši nozīmēt sava ceļa meklēšanu dzīvē, bet augstākajā līmenī var nozīmēt atbrīvošanos no materiālās pasaules kārdinājumiem un varas, savas garīgās sūtības apzināšanos.

Lasi arī: Labāk uzmanies! Šie desmit vārdi aizbaida veiksmi un piesaista problēmas

Šķir otru lapu, lai uzzinātu visu par muguras vidussdaļu un lejasdaļu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru