Lai gan sākumā var šķist, ka redīsu kopšana ir ļoti vienkārša, lai tie augtu lieli un sulīgi, nepieciešams ieguldīt daudz laika un pūļu. Cita starpā, ir svarīgi pievienot stimulatorus, kas palīdzēs veicināt dārzeņa augšanu.
Redīsus parasti stāda dobēs, kas ir vismaz 2-3 cm dziļās rievās. Starp rindām ievēro 15 cm attālumu. Pēc tam dobes bagātīgi aplaista, un, kad ūdens ir pilnībā uzsūcies, sēklas tiek izkliedētas.
Ja vēlaties panākt lielāku veiksmi redīsu audzēšanā, augšanai nepieciešamajiem mikroelementiem ir būtiska nozīme, tāpēc ir svarīgi rūpīgi mēslojot augšanas augsni. Tas nodrošinās optimālus apstākļus redīsu attīstībai.
Lai to paveiktu, dārzeņiem nepieciešami fosfora, slāpekļa un galvenokārt kālija mēslošanas līdzekļi. Tomēr eksperti iesaka izvairīties no dārgiem specializētajiem veikaliem un labāk izmantot pieejamos tautas līdzekļus. Piemēram, virtuvē katram ir raugs, kas var kalpot kā efektīvs mēslojums.
Lai pagatavotu rauga šķīdumu, ņem 100 grami sausā rauga un ielej to 10 litros ūdens. Visu labi samaisa un atstāj uz nakti, lai raugs šķīst. Kad šķīdums ir gatavs, to ielej starp dārzeņu rindām kā mēslojumu.
Dārzeņi, kurus apstrādā ar šo produktu, izrādīsies sulīgi, garšīgi un ļoti lieli. Tie dīgsies ātrāk nekā parasti. Lai pastiprinātu iedarbību, mēslojumu var izplatīt gan zem saknēm, gan uz lapām.
Lasi vēl: Kā iegūt maksimālu sīpolu ražu – četri vienkārši triki. Pieraksti jau tagad!
Dārzeņu audzētāji arī tic, ka, lai redīsiem būtu bagātīga garša, tiem jāpiedāvā mēslošanas līdzekļi, kas satur sēru.
Tevi noteikti interesēs
- Šī nav vienkārši kartupeļu pankūku recepte – šis ēdiens padarīs tevi par virtuves karalieni, bet vīrs nēsās uz rokāmby Rinalds Bergmanis
- Apmaldījies? Dziedātājs Intars Busulis ceļmalā saticis pavisam neparastu viešņu (video)by Laura Blūma
- Laistiet zem saknes un izsmidziniet uz lapām – visu ziemu uz istabas augiem nebūs ne kaites, ne kaitēkļuby Anete Vītola