Jaunumi par ķīmiskās vielas izplūdi Juglā: Mājā atrasts liels daudzums sālsskābes un miris cilvēks

Neskaidras kodīgas vielas dēļ otrdienas vakarā Rīgā, Juglas apkaimē, no daudzstāvu dzīvojamā nama tika evakuēti cilvēki.

VUGD 900″ šorīt informēja, ka iedzīvotāji ap pusnakti jau varēja atgriezties mājās.

Taču, sadarbībā ar citiem dienestiem – NMPD, Valsts policju, NBS – pārbaudītas telpas, un kādā dzīvoklī atrasts salīdzinoši liels daudzums sālsskābes dažādos tilpumos, daļa no kuriem bija atvērti.

Turklāt, šajā dzīvoklī atrasts miris cilvēks.

Šobrīd nav zināms vai cilvēks miris vardarbīgā nāvē, vai iemesls bijusi sālsskābe. Policija veic izmeklēšanu.

Vēlāk trešdien no rīta VUGD sniedza sīkāku informāciju par notikušo.

Plkst. 19.12 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvības gatvi Rīgā par to, ka daudzstāvu dzīvojamā mājā jūtama kodīga smaka un vienā no dzīvokļiem atrodas nezināma izcelsmes viela.

Tā kā dzīvoklī atradās cilvēks bez dzīvības pazīmēm, pirms VUGD ierašanās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Valsts policijas darbinieki apsekoja dzīvokli.

Glābējiem ierodoties tika izvietota dekontaminācijas telts un glābēji ķīmiskos aizsargtērpos veica ēkas pārbaudi.

No ēkas kopumā tika evakuēti 38 cilvēki, kā arī, sadarbībā ar Rīgas satiksmi, tika organizēta sabiedriskā transporta piesaiste, kur evakuētajiem cilvēkiem uzkavēties.

Glābēji no dzīvokļa savāca nezināmas izcelsmes vielu, izvietoja tvertnēs un nogādāja ārpus ēkas. Tālāk jau sadarbībā ar “Eko ostas” pārstāvjiem tika organizēta vielas utilizācija, bet vielas noteikšanai tika piesaistīti pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS).

Pēc pārbaudes tika konstatēts, ka nezināmās izcelsmes viela ir sālsskābe. Izmantojot gāzes analizatoru, NBS kopā ar VUGD pārbaudīja arī ēku, lai konstatētu sālsskābes koncentrāciju gaisā un to, vai iedzīvotāji var atgriezties savos dzīvokļos.

Lasi arī: Pasaules īsākais IQ tests ir tikai trīs jautājumu garš, bet gandrīz neviens nevar atbildēt uz tiem precīzi

Tā kā vielas koncentrācija gaisā netika konstatēta, jau pirms pusnakts ēkā pakāpeniski tika ielaisti atpakaļ iedzīvotāji.

Šķir otru lapu, lai noskatītos video sižetu par šo tēmu:

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru