Kāpēc nedrīkst gulēt ar galvu vai kājām pret logu. Gribi tici, negribi ne, bet tam var būt ļoti sliktas sekas!

Citas zīmes un ticējumi par miegu

 

Uz kuru pusi gulēt ar galvu: uz ziemeļiem vai dienvidiem

Vairākās kultūrās uzskata, ka gulēšana ar galvu uz ziemeļiem kaitē veselībai. Tas ir saistīts ar Zemes magnētiskajiem laukiem. Saskaņā ar Indijā pastāvošo Vastu sistēmu un Ķīnas Fenšui mācību galvai jābūt vērstai uz dienvidiem, lai nodrošinātu labāku miegu, savukārt tad, ja galva vērsta uz ziemeļiem, var rasties problēmas ar asinscirkulāciju un veselību kopumā.

Gulēšana pretī spogulim

 

Arī gulēšana pretī spogulim tiek uzskatīta par nevēlamu. Saskaņā ar vairākiem ticējumiem spoguļi ne tikai atspoguļo redzamos attēlus, bet var arī dubultot enerģiju, tostarp negatīvo. Tas savukārt var izraisīt nemierīgu miegu un pat murgus, īpaši, ja spogulis atspoguļo cilvēku miega laikā.

 

Gulēšana uz cieta spilvena

Pastāv ticējums, ka gulēšana uz pārāk cieta spilvena vai vispār bez spilvena var izraisīt kakla un muguras problēmas. Turklāt tiek uzskatīts, ka spilvenam jābūt pietiekami mīkstam, lai miega laikā nodrošinātu pareizu galvas un kakla stāvokli, saglabājot veselību un nodrošinot labu atpūtu.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Dzentlmenis.lv grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 58%

0%

Gulēšana ar ieplestām kājām

 

Ticējums vēsta, ka gulēšana ar ieplestām kājām (bez segas) piesaista ļaunos garus un spokus. Šāds uzskats, iespējams, radies saistībā ar neaizsargātības sajūtu, ko cilvēks izjūt, miega laikā atstājot neapsegtu ķermeni vai tā daļas.

 

Gulēšana pie atvērtām durvīm

Gulēt aiz aizvērtām istabas durvīm ieteicams ne tikai drošības apsvērumu dēļ (piemēram, ugunsgrēka gadījumā), bet arī, lai radītu mierīgāku un aizsargātāku vidi. Atvērtas durvis var būt trauksmes un diskomforta avots, kā arī ļaut ieplūst nevēlamām enerģijām.

 

Kā redzi, visi šie ticējumi radušies senos laikos un atspoguļo dziļas kultūras pēdas, kas saistītas ar miegu un telpu, kurā mēs guļam. Ir svarīgi saprast, ka daudzi no šiem ticējumiem un pieņēmumiem joprojām ir daļa no tautas tradīcijām un tām nav zinātniska pamata, taču tās turpina ietekmēt daudzu cilvēku dzīvi visā pasaulē.

 

Bet kāda ir tava attieksme pret tautas ticējumiem, vai tiem ir nozīmē tavā dzīvē? Laipni lūgts rakstīt komentāros!

 

 

 

Leave a Comment