Pirmā barošana
Ražo, kad augi veido pumpurus. Šajā laikā lilijas turpina augt, tām nepieciešams diezgan daudz slāpekļa.
Lai pabarotu, ūdens spainī izšķīdina pusotru ēdamkarotes azofoskas vai nitroammofoskas. Tie patērē 10 litrus uz 1 kv. m puķu dobes.
Alternatīva ir deviņvīru spēka infūzijas šķīdums (1:10) un 10 litru pelnu glāze.
Gaidot ziedēšanu, jums vismaz vienu reizi jāapsmidzina krūmi ar amonjaku. Paņemiet ēdamkaroti 10% amonjaka uz 10 litriem ūdens un apstrādājiet puķu dobes, kad saule sāk rietēt. Ja balonā kaut kas ir palicis, varat apsmidzināt citas dekoratīvās kultūras.
Īpaši gādīgi saimnieki, kuri vēlas no lilijām “izspiest” visu iespējamo, nenodarot kaitējumu, apsmidzina ar mikroelementiem un stimulatoriem. Tie tiek izgatavoti pumpuru veidošanās laikā ik pēc 2 nedēļām.
Mikroelementi labāk uzsūcas caur lapām. Zāļu izvēle lapotņu ārstēšanai ir īpašnieku ziņā. Es izmantoju Master rozēm un ziedošiem augiem.
Iegādājoties stimulatoru, rūpīgi jāizlasa instrukcija. Var gadīties, ka esat pamanījis zāles, kas veicina augļu rašanos. Tātad lilija ātri izbalēs un ar entuziasmu sāks sēt sēklas. Vai jums to vajag?
Otrā barošana
Ziedēšanas laikā jāturpina liliju lapu apstrādes ar mikroelementiem. Svarīgi tos darīt vakarā, kad pumpuri aizveras, lai uz ziedlapiņām nepaliktu neizskatīgi traipi.
Zem saknes jādod nitroammofoska šķīdums – tā būs pēdējā sezonas mēslošana ar slāpekli. 1 ēd.k. atšķaida 10 litros ūdens. l. narkotiku. Ja pumpuru veidošanās laikā kultūra tika apaugļota ar minerālu kompleksu, to var aizstāt ar deviņvīru spēka uzlējumu ar pelniem. Un otrādi.
Lilijas tiek barotas divas reizes pumpuru rašanās un ziedēšanas laikā. Šajā laikā kultūrai nepieciešams slāpeklis, fosfors un kālijs, kas jādod pie saknes, un mikroelementi.
Lasi vēl: Lai ķirši labi nestu augļus, es noteikti izmantoju mēslojumu – es jums pastāstīšu sīkāk
Bet tie labāk uzsūcas caur lapām, un tos var izmantot tvertņu maisījumos ar stimulatoriem, kas pagarina ziedēšanu.