Kāpēc nekad nevajag aizņemties cita cilvēka zobu birstīti?
Ikviens no mums savā mutes dobumā sadzīvo ar vidēji 700 dažādām baktērijām – gan labajām, gan sliktajām, un zobu birstītes dalīšana ir tiešs veids, kā šo baktēriju skaitu abiem cilvēkiem palielināt. Attiecīgi pieaug risks saslimt kādu slikto baktēriju ietekmē. Un, jā, atklāsim patiesību – arī zobu birstītē var vairoties baktērijas, kuras ir “paņemtas” no mutes dobuma.
Tu nevari būt pārliecināta par to, vai tava otrā pusīte kārtīgi izskalo zobu birstīti pēc tās lietošanas. Ja tajā birstītē būs palikušas kādas nelielas ēdiena daļiņas, tad tu tās pārnesīsi uz savu muti, kur jau tālāk norisināsies laimes spēle – tu tās izspļausi kopā ar zobu pastas putām vai nu tās iestrēgs tavās zobu starpās.
Kādas ir alternatīvas zobu birstītei?
Ja esi aizmirsusi zobu birstīti mājās, tad labāk “iztīri” zobus ar pirkstu, uz kura ir uzspiesta zobu pasta, vai ar mitra dvieļa stūrīti paberz zobus, uz kuriem jau esi uzziedusi zobu pastu.
Lasi vēl: Kāpēc cilvēki miega laikā “griež zobus”? Un ko darīt lietas labā?
Avots: rd.com
Tevi noteikti interesēs
- Bērni un mazbērni nevarēja ierasties uz vecmāmiņas dzimšanas dienu: es izdomāju plānu, kā glābt svētkusby Rinalds Bergmanis
- Kāpēc patiesībā nekad nevajadzētu mest pelmeņus verdošā ūdenī – kļūda, ko pieļauj teju visiby Rinalds Bergmanis
- Vīrs uz ielas atrada un paņēma mobilo telefonu maciņā, bet iekšā bija zīmīte: “Par visu nāksies atbildēt”by Sandra Ločmele