Pagrabā stāv ievārījums, kuru tāpat neviens neēdīs? Pārvērt to mājas vīnā! Lūk, kā to izdarīt!

Cilvēki gluži vienkārši nespēj dzīvot bez ievārījuma. Reizēm ievārījuma burciņas gadiem stāv ledusskapja tālākajā plauktā, kur lēnām sacukurojas vai pārklājas ar pelējuma kārtu. Taču katru rudeni no jauna sākas ēra “Laiks vārīt ievārījumus!”

Cukurs tiek pirkts lielos kvantumos, visi plīts riņķi aizņemti ar ogu vārīšanu… Masveidā tiek sterilizētas burciņas. Īsāk sakot – uz pāris dienām virtuve pārvēršas par visīstāko elli, kurā vismaz ļoti labi smaržo.

Būs nepieciešams:
1 litrs ogu vai augļu ievārījuma
3 litri vārīta, taču jau atdzisuša ūdens
110 grami rozīņu

Pirmais solis: sagatavojam taru

Pirms mēs gatavosim vīnu, sagatavosim taru. Ņemiet burku, kuru kārtīgi apstrādājiet ar sodu un jaunu, tīru virtuves švammi. Pēc tam pāris reizes noskalojiet siltā ūdenī. Tad trauku nepieciešams iztīrīt ar verdoša ūdens palīdzību. Šīs procedūras laikā esiet ļoti uzmanīgi un negūstiet traumas ar verdošo ūdeni. Svarīgi, lai vīna uzglabāšanas trauks ir no stikla, keramikas vai emaljēts, taču nekādā gadījumā ne metāla, lai nerastos oksidēšanās reakcija alkoholiskā dzēriena fermentācijas procesā.

Lasi vēl: Pacel glāzi par veselību jeb kāds vīns ir vispiemērotākais tev, atkarībā no tava veselības stāvokļa?

Pāršķir lapu, ja vēlies lasīt nākamos soļus!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close