Norvik Bankas aptauja: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

Norvik Bankas veiktā aptauja* atklāj, ka 84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana. Gandrīz puse (49%) iedzīvotāju medicīnas izdevumiem pēdējo trīs mēnešu laikā tērējuši līdz 50 eiro, 18% šie izdevumi bijuši robežās no 50 līdz 100 eiro, bet katram desmitajam (12%) – pat pārsnieguši 100 eiro. Raugoties uz lielajiem izdevumiem par veselības aprūpi, vairāk nekā trešdaļa aptaujāto būtu interesēti paši iegādāties veselības apdrošināšanu (34%).

Šobrīd fiziskas personas iegādāta veselības apdrošināšana ir 4% iedzīvotāju rīcībā, bet 21% veselības apdrošināšanas polises nodrošina darba devējs.

“Kā rāda aptauja, galvenais arguments, kas motivētu fiziskas personas pirkt veselības apdrošināšanu, ir pievilcīgi apdrošināšanas programmas nosacījumi,” norāda Anna Vjaksa, Norvik Bankas privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītāja. “Tāpēc, lai palīdzētu aizsargāt sevi pret neparedzētiem izdevumiem, kas saistīti ar medicīnisko palīdzību negaidītu saslimšanu gadījumos, vai arī plānveida izmeklēšanām, Norvik Banka sadarbībā ar Compensa Life Vienna Insurance Group piedāvā jaunu apdrošināšanas produktu – veselības apdrošināšanu fiziskām personām. Tā paredzēta iedzīvotājiem līdz 65 gadu vecumam, un tiek piedāvātas divas dažādas programmas, kuru prēmijas ir sākot no 129 eiro vai 219 eiro. Tas nozīmē, ka turpmāk jebkurš iedzīvotājs var apdrošināt veselību par salīdzinoši pieejamu summu un, atkarībā no izvēlētās programmas, polise segs gan pacientu iemaksas pakalpojumus, gan maksas ambulatoros un stacionāros pakalpojumus.”?

Aptauja rāda, ka vīrieši ir atvērtāki fiziskās personas veselības apdrošināšanas iegādei (41%) nekā sievietes (33%), un interese par šādas veselības apdrošināšanas iegādi pieaug pēc 40 gadu vecuma, kā arī mazpilsētu iedzīvotāju vidū. Tieši mazpilsētu iedzīvotāji izdevumus par veselības pakalpojumiem kopumā vērtē kā dārgus un visbiežāk saredz ieguvumus no pašu iegādātas veselības apdrošināšanas, jo polisi nenodrošina darba devējs. Aptaujas dati liecina, ka savukārt rīdziniekiem visbiežāk jau ir darba devēja nodrošināta veselības apdrošināšana (29%), tāpēc iegādāties veselības apdrošināšanu kā fiziskām personām galvaspilsētas iedzīvotājiem nebūtu aktuāli.

Ar vislielākajiem izdevumiem par medicīnas pakalpojumiem – vairāk nekā 100 eiro pēdējo trīs mēnešu laikā – saskārušies respondenti vecumā no 60 līdz 74 gadiem (18%). Ceturtdaļa jeb 25% šo respondentu apsvērtu iespēju pašiem iegādāties veselības apdrošināšanu, ja viņus apmierinātu apdrošināšanas programmas nosacījumi. Tikpat lielus tēriņus veselībai pieredzējuši 13% 50 – 59 gadus veco un 12% 40 – 49 veco respondentu.

No 50 līdz 100 eiro medicīnas pakalpojumiem aizvadītajos trīs mēnešos tērējuši 23% 60 – 74 gadus veco iedzīvotāju, 22% 30 – 39 gadus veco iedzīvotāju un 19% 50 – 59 gadu veco iedzīvotāju. Ja respondentus apmierinātu apdrošināšanas programmas nosacījumi, visvairāk potenciālo fiziskas personas veselības apdrošināšanas pircēju būtu vecumā no 50 – 59 gadiem (34%). Viņiem seko 40 – 49 gadu vecie (30%) un 18 – 29 gadus vecie (28%).

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru