Pētījums atklāj, ka cilvēki visārtrāk noveco, jo ir vientuļi. Cik bieži tu apciemo vecākus?

Kalifornijas Universitātē veiktie pētījumi ir pierādījuši, ka vientulība ir noteicošais novecošanās faktors. Sociologi un psihologi izpētīja vairāk nekā pusotru tūkstoti cilvēku vecumā no 71 gada un noskaidroja, ka, neskatoties uz viņu sociālo statusu, veselības un materiālo stāvokli, vientuļi cilvēki mirst daudz agrākā vecumā.

Nepieciešamība sazināties ar cilvēkiem, jo īpaši ar ģimenes locekļiem, radiem un draugiem, kas mūs ciena un padara laimīgus, turpināsies visas dzīves garumā un to tiešām nepieciešams piekopt. Ļoti bieži gadās tā, ka vecāka gada gājuma cilvēki izpaliek no ģimenes dzīves, laižot garām visus ģimenes pasākumus un notikumus ar bērniem, mazbērniem un arī mazmazbērniem. Tieši tādēļ mums ir ļoti nozīmīgi uzturēt ar viņiem kontaktus.

Centieties biežāk ne tikai apmeklēt viņus, bet arī uzaicināt ciemos pie sevis. Turklāt, ļoti svarīgi, lai vecāka gada gājuma cilvēki spētu komunicēt ar sava vecuma biedriem. Šādu priekšrocību piedāvā pansionāti un dažādas pensionāriem paredzētās interešu grupas.

Uzaiciniet šodien pat ciemos savu omīti vakariņās, jo ar tuviniekiem kopā pavadītais laiks ir nenovērtējams. Šādā veidā jūs uzlādēsiet viņus ar pozitīvismu, palīdzēsiet justies vajadzīgiem un mīlētiem. Turklāt, arī jūs iegūsiet viņu apskāvienus, gudrības un pat unikālas ģimenes receptes!

Nesēdiet tāpat vien! Piezvaniet saviem mīļajiem un uzaiciniet viņus ciemos!

Lasi vēl: Pazīmes, kas norāda, ka taviem ģimenes senioriem vairs nevajadzētu dzīvot vieniem

Avots: abiem.lv

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru