Pievilini laimi un saticību – desmit seni ticējumi un rituāli Ziemassvētku laikā

 

Lūk, 10 ticējumi kopš senseniem laikiem, ko jāņem vērā, lai jūsu būtu laimīgs un dzīvotu saticībā,   raksta portāls kokteilis.lv.

Ticējumiem par Ziemassvētkiem ir īpaša nozīme – tie ir gada maģiskākie un skaistākie svētki, kad nakts ir visgarākā, bet diena – visīsākā.

1. Ziemassvētku dienā, visu dienu vislabāk ir pieņemt ciemiņus vai ciemoties pašiem. Nav mazsvarīgi, ka laiku pavadāt kopā tikai ar tiem cilvēkiem, kas jums dāvā laimi un prieku. Šajā dienā visiem spēkiem centieties izvairīties no toksiskiem cilvēkiem, kas iztukšo jūsu enerģiju un ar kuriem satikties jums nav patīkami.

2. Ziemassvētku vakarā ir jādedzina uguns – tās var būt daudz sveces vai kamīns. Jebkurā gadījumā tiek uzskatīts, ka siltums un gaisma, kas nāk no uguns, jūsu mājoklim pievilina laimi, siltumu un bagātību.

3. Noteikti jāaizdedzina balta svece par sev tuviem, mirušiem cilvēkiem – tad viņi noteikti jums palīdzēs nākošajā gadā.

4. Ja jums ir mājdzīvnieki, īpašu siltumu un rūpes Ziemassvētku vakarā veltiet arī viņiem – tad jūs būsiet finansiāli veiksmīgs visu nākošo gadu.

5. Ziemassvētkos nedrīkst doties medībās – jebkuras dzīvas būtnes nogalināšana Ziemassvētku laikā ir smags noziegums un grēks. Ja jūs medīsiet šajā laikā, nākošajam gadam piesauksiet nelaimes un bēdas.

6. Ziemassvētkos cepiet pīrāgus un maizi – kādā no tiem ielieciet monētiņu – tam cilvēkam, kam tiks gabaliņš ar monētu, nākošais gads būs ļoti veiksmīgs.

7. Gatavošanās svinīgajām Ziemassvētku vakariņām – ļoti svarīgi, lai jūs to darītu kopā ar visu ģimeni. Kā vēstī ticējums, tad “Kas gatavojas Ziemassvētkiem kopā, tas dzīvos mīlestībā un saticībā.”

8. Tradīcija izrotāt eglīti radusies aptuveni 18.gadsimtā. Kas interesanti – ticējumi vēstī, ka tas jādara tieši Ziemassvētku vakarā! Kā likums, egles galotnē noteikti ir jābūt kādam rotājumam, turklāt tam jābūt vai nu zelta vai sarkanā krāsā – tas piesaistīs mājoklim un ģimenei laimi un saticību.

Lasi arī: Noskaidrots, kas gaida katru zodiaka zīmi 2018. gada beigās – pirmsjaungada horoskops 

9. Seni ticējumi vēstī, ka Ziemassvētku vakarā nedrīkst izslaucīt putekļus no mājas stūriem, jo tie varēja būt mirušo radinieku dvēseles, kas ieradušās uz šiem gaišajiem svētkiem.

10. Kopš senseniem laikiem ļaudis ticēja – ja Ziemassvētku naktī tu iziesi ārā, paskatīsies debesīs un ļoti, ļoti kaut ko vēlēsies, tas noteikti piepildīsies.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru