Ilze Oša, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos
“Mēs šobrīd neesam domājuši, ka šīs reformas ietvaros mēs piedāvātu šo mainīt, bet protams, varbūt situācija, ka visām pusēm sanākot kopā būtu svarīgs arī pašvaldību un pašvaldību savienības viedoklis, ja visas puses sanākot kopā redz, ka šīs sociālās garantijas un tie pamatojumi, ko pašvaldību savienība pati ir iesniegusi vairs nav aktuāli, tad mēs protams varam to vērtēt un virzīt jautājumu par šādu te atbalsta pasākumu samazināšanu.”
Ministrijā uzskata, ka normu, iespējams, vajadzētu koriģēt, lai to nevarētu izmantot pretēji sākotnēji iecerētajam. Tagad šis maksājums ir kļuvis nevis par pabalstu uzreiz pēc darba zaudēšanas, bet tam var pieteikties arī daudzus gadus pēc tam, kad darbs pašvaldībā jau zaudēts. Pret izmaiņām neiebilst arī Latvijas Pašvaldību savienība.
Māris Pūķis, Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks
“Protams, varētu runāt par nākotnē šīs normas atcelšanu, bet šinī brīdi te nav vieta pārmetumiem, bet otrkārt ir vieta diskusijai, kā tālāk uzlabot šo sistēmu. (NP: Tad jūsuprāt būtu maināms uz to, ka pēc darba saņem trīs algas vai pusgada algu? Jā, tas būtu tāds mūsdienīgāks paņēmiens.”
Lasi arī: Lauris Lizbovskis atklāj cik naudas saņēmis par smago fizisko darbu, ko veica, lai savilktu galus
Tiem bijušajiem pašvaldību vadītājiem un vietniekiem, kas saņem nevis pilnu pabalstu, bet piemaksu pie pensijas, pabalstu atņemt nevar. Likuma mainīšana attiektos tikai uz tiem, kas joprojām ir amatos un tiem, kas pabalstiem nav pieteikušies.
VIDEO:
Tevi noteikti interesēs
- Krāpnieki mēģināja apmānīt manu vecmāmiņu, taču viņa viņiem deva smagu mācībuby Sandra Ločmele
- Pieredzējuši dārznieki apkaisa sodu ap jāņogām un upenēm – triks, kas dod efektīvu rezultātuby Anete Vītola
- Astrologs Kristaps Baņķis brīdina par bīstamiem notikumiem Latvijā un pasaulē 27.aprīlīby Laura Blūma