Rīgas izglītības iestādes aktīvi iesaistīsies Olimpiskās dienas aktivitātēs

Jau astoņus gadus Rīgas pilsēta aktīvi iesaistās Olimpiskās dienas aktivitātēs. Ja pirmajā gadā šajā dienā kopīgi sportoja 1500 dalībnieki, tad šogad dalībniekus skaits sasniegs 45 500, tajā skaitā skolēni no 99 galvaspilsētas skolām, bērni no101 bērnudārza, kā arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbinieki. Šogad Olimpiskās dienu atzīmēs 21. septembrī.

Rīgā Olimpiskā diena risināsies skolās un bērnudārzos, bet centrālā norises vieta būs Rīgas Hanzas vidusskolā (Grostonas iela 5), kur jau plkst. 9.50 vienkopus pulcēsies vairāk nekā 1000 pārstāvju no Rīgas izglītības iestādēm. Rīta vingrošanu vadīs tā autore, fiziskās sagatavotības trenere Diāna Stupele. LOK karogu pasākuma ievadā pacels Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas “Buenosairesa 2018” karognesējs, peldētājs Didzis Rudavs, bet kopā ar bērniem vingros arī Olimpieši un basketbola kluba “VEF Rīga” pārstāvji. Pēc Olimpiskās dienas vingrojuma Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā risināsies stafešu sacensības, kā arī 3×3 basketbola turnīrs skolu komandām.

Šogad pasākuma devīze ir “Teniss vieno”, lai popularizētu šo sporta veidu. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību un savstarpēju cieņu.

Ar “Olimpisko dienu 2018” arī šogad sāksies “Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma. “Eiropas Sporta nedēļa” norisināsies no 22. līdz 29.septembrim, un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru