RTU un LSPA sadarbosies studijās, zinātnē un inovācijās

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), veicinot Latvijas sporta tehnoloģiju attīstību, sadarbosies studijās, zinātnē un inovācijās. RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un LSPA rektors profesors Jānis Žīdens sadarbības līgumu svinīgi parakstīja trešdien, 3. oktobrī, “Elektrum” Olimpiskajā sporta centrā.

Līgums paredz RTU un LSPA sadarbību sporta zinātnē, izstrādājot jaunas sporta tehnoloģijas. Vieni no pirmajiem RTU zinātnisko potenciālu un laboratorijas izmantos kamaniņu, bobsleja un skeletona sportisti, uzlabojot kamanu slieču slīdamību, savukārt LSPA speciālisti sportistiem piedāvās biomehānisko kustību analīzi.

“Zinātnes nozīme sportā pieaug, un ir aktualizējusies nepieciešamība zinātniekiem un sporta speciālistiem attīstīt nozarei nepieciešamos lietišķos pētījumus sporta medicīnā, psiholoģijā, inženierijā un citos sportam aktuālajos virzienos. Ir nepieciešams veidot nacionāla līmeņa zinātnisko sporta izpētes centru, un mēs esam gatavi, piesaistot Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas fondu līdzekļus, paplašināt pētniecisko darbību, lai sadarbotos vairākās pētnieciskajās nozarēs, kas būtu nepieciešams sporta federācijām un augstas klases sportam,” saka J. Žīdens.

Līgums piedāvā iespēju RTU un LSPA studentiem un docētājiem izmantot abu augstskolu pētnieciskās laboratorijas zinātniskās darbības un studiju procesa sekmēšanai, kā arī studentu un akadēmiskā personāla apmaiņu, lai iegūtu jaunas starpdisciplināras zināšanas.

“Dzīve parāda, ka tehnoloģijas attīstās un sportistu panākumi ir atkarīgi no aprīkojuma. RTU sportistiem un LSPA zinātniekiem var piedāvāt modernu laboratoriju aprīkojumu, ko izmantot gan dažādu jau esošo tehnoloģiju pilnveidei, gan inovāciju radīšanai,” saka L. Ribickis.

RTU un LSPA līguma parakstīšanas pasākumā Latvijas kamaniņu sporta pārstāvji apliecināja gatavību izmantot RTU un LSPA piedāvājumu. Bijušais kamaniņu braucējs, tagad treneris un mehāniķis, olimpiskais laureāts Mārtiņš Rubenis jau pirms 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā (Dienvidkoreja) uzlaboja Latvijas kamaniņbraucēju izlases inventāru RTU Dizaina fabrikā. “Tā bija pozitīva pieredze ar zinātniekiem, jo es pie viņiem aizgāju ar ideju, kas realizējās līdz konkrētam risinājumam, ne pētījumu kalniem,” stāsta M. Rubenis.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru