Svarīga informācija VISIEM Latvijas autobraucējiem

Sākot ar 16.aprīļa pulksten 6:00, Valsts policijas darbinieki īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. Šis maratons pirmo reizi vienlaicīgi notiks arī Eiropas Savienības dalībvalstīs, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām.
Ātruma kontroles maratona mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma ievērošanu un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Aicinot šoferus uz apdomīgu rīcību, par akcijas saukli atkārtoti esam izvēlējušies vienu no CSDD kampaņu lozungiem “Brauc ar prātu – paliec dzīvs!”, kas vērsta pret ātru un agresīvu braukšanas stilu. Jāpiebilst, ka tieši apzināta braukšanas ātruma pārsniegšana un neatbilstoši apstākļiem izvēlēts braukšanas ātrums aptuveni 40% gadījumu izvēršas ceļu satiksmes negadījumā.

24 stundu ātruma kontroles maratona idejas autori ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012.gadā, gūstot labus panākumus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Akcija guva plašu popularitāti, kā arī to atzinīgi novērtēja visa sabiedrība.

Kopš Vācijas pieredzes arī citas valstis ir īstenojušas šādu akciju, taču šogad pirmo reizi ātruma kontroles maratonā piedalīsies vienlaicīgi lielākā daļa ES dalībvalstu. Šādu risinājumu ierosināja Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) biedri – visu Eiropas dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas, kuras strādā kopā, lai uzlabotu satiksmes drošību visā Eiropā, īpaši akcentējot nepieciešamību samazināt ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku skaitu ceļu satiksmē.

Jāpiebilst, ka šī gada pirmajos trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39. Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem sastādīti jau 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

 • <cite class="fn">jankulis</cite>

  VAT VIS LAIK NAV JĀMIZ NORMAL?

 • <cite class="fn">māriņš</cite>

  Ko? Tavu komentāru nav iespējams saprast.

 • <cite class="fn">Dženārs</cite>

  Idiotisma kalngals – kādus lošus tagad laiž pie klaviatūras. Ātruma pārsniegšana ik pēc divarpus reizēm noved pie avārijas?!?!
  ”Jāpiebilst, ka tieši apzināta braukšanas ātruma pārsniegšana un neatbilstoši apstākļiem izvēlēts braukšanas ātrums aptuveni 40% gadījumu izvēršas ceļu satiksmes negadījumā.”

 • <cite class="fn">Jānis</cite>

  Lol, ir jau smuki un tā. Par drošību jādomā, bet jautājums kas visu šo apmaksā – mēs nodokļu maksātāji, man nepatīk kā tiek tērēta mūsu nauda, es nerunāju par konkrēti šo gaijumu, bet, vai tiešām šis ir tas labākais veids, kā uzlabot latvijas braukšanas kultūru. Varbūt iespējams ir kāda cita darbība, kas neprasa tik lielu resursu noslogošanu. Gribētos zināt par šo smalkāk.

 • <cite class="fn">Fukss</cite>

  Malači-gandrīz 20.000 protokolu!Policija rullē-brīdināt-tas ir aizmirsts!

 • <cite class="fn">Fukss</cite>

  Naudu nokāst-pirmajā vietā!Menti…..

 • <cite class="fn">Fukss</cite>

  Jā…ja es 35 km/h vietā uz 50-ārprāts veidojas!Un tāpat arī 90 vietā 100-110…nu nav atšķirības!

Leave a Comment