Mūsdienās mēs no savām elektroierīcēm neatkāpjamies ne soli. No mobilā telefona mēs nespējam atkāpties ne brīdi – mūsus viedtālruņi ir tikpat kā piesieti mūsu rokām, acīm un visvairāk kaklam.
Mēs cilvēki telefonu turam tā, kā mums ir ērti rokai nevis kaklam – un žēl, ka tā. Mēs galvu vēršam uz leju, lai paskatītos rokai ērtajā telefona turēšanas augstumā, kas liek kaklam saspringt, lai noturētu galvu.
Kakla muskuļi galvu tādā stāvoklī turēt arī nespēj mūžīgi, līdz ar to kakla muskuļiem “steidz palīgā” plecu muskuļi. Kad arī tie jūtas noguruši, mēs sākam izjust diskomfortu – mums sāk sāpēt spranda, un mums “prasās” pagrozīt un palocīt kaklu vienā vai otrā virzienā. Šis stāvoklis jau ir neveselīgs kaklam, un tas ir tiešs ceļš un “telefona kaklu”.
Lasi vēl: Lūk, kas notiek, kad tu pārvari atkarību no mobilā telefona!
Pāršķir lapu, ja vēlies uzzināt, vai tev nav izveidojies “telefona kakls”!
Tevi noteikti interesēs
- Šīm automašīnām Latvijā varētu tikt liegta gan tehniskās apskates iziešana, gan arī piedalīšanās ceļu satiksmēby Sandra Ločmele
- Likumsargi atgādina, ka no 1.maija ar šādi aprīkotu automašīnu uz Latvijas ceļiem ir aizliegts atrastiesby Sandra Ločmele
- Kukurūzas vālītes var izglābt jūsu istabas augus – interesants triks no pieredzējuša dārzkopjaby Anete Vītola