Zinātne ir pierādījusi, ka cilvēki, kas norāda uz gramatikas kļūdām, ir pilnīgi jefiņi un maitas gabali.
Vai tu esi tāds cilvēks, kurš sadusmojas, ja pamana nepareizu garumzīmi? Vai tev sagriežas vēders, ja dzirdi, ka kāds nezina atšķirības starp vārdšķirām un gramatiskajiem laikiem? Vai varbūt tev saceļas spalvas, ja ieraugi iztrūkstošu komatu?
Kā lai maigāk pasaka – tu esi maitas gabals!
Pie šāda slēdziena nonāca pētnieki 2016. gadā. Sakarā ar pētījuma rezultātiem, kas tika iegūti Mičiganas Universitātē, ja tu esi tāda persona, kas norāda uz gramatikas kļūdām, tas nenāk par labu visai tavai personībai.
Lai redzētu, vai ir liela saistība starp personību un impulsu labot kāda cita gramatiskās kļūdas, pētnieku komanda uzdeva 83 cilvēkiem, caur Amazon’s Mechanical Turk vietni, izlasīt virkni e-pastu.
Lasi arī: Pēc 20 gadiem atradās meitene, kas 1999. gadā pazuda Baltkrievijā
Vēstulēs bija lielas gramatikas kļūdas, piemēram, artikuls “the” rakstīts kā “teh”, kā arī citas gramatiskas nepilnības. Pēc e-pastu izlasīšanas, pētījuma dalībnieki tika aicināti izteikt vēstuļu sūtītāja novērtējumu pēc intelekta, draudzīguma un citiem aspektiem.
Vienā no jautājumiem, pētījuma dalībniekiem bija jānovērtē vēstuļu rakstītājs, balstoties uz noteiktiem aspektiem.
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Noskatījos, noklausījos. Izcili! Populārais dziedātājs Ainars Mielavs paziņo, kurš mākslinieks, viņaprāt, uzvarēs šī gada “Eirovīzijā”by Laura Blūma
- Jāmāk nepieļaut attiecībās šādas situācijas, bet tādas kā Liene ir pilna pasaule – vīrieši gan vainigi ir visi, tikai ne patsby Anete Vītola
- Kā nezāles pārvērst par vērtīgu mēslojumu – metode, par kuru daudzi nebūs dzirdējušiby Anete Vītola