Foto: ilustratīvs
Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir valsts iestāde, kas Latvijā ir atbildīga par statistikas datu vākšanu, apstrādi un analīzi.
Tās galvenais uzdevums ir nodrošināt ticamus, objektīvus un salīdzināmus statistikas datus par dažādiem Latvijas valsts ekonomikas, sociālajiem un demogrāfiskajiem rādītājiem.
CSP pienākumi ietver:
Datu vākšana: CSP savāc datus no dažādām avotu grupām, tostarp uzņēmumiem, iestādēm, individuāliem iedzīvotājiem un citām organizācijām.
Datu apstrāde: Pēc datu iegūšanas CSP veic to apstrādi, lai nodrošinātu to ticamību un salīdzināmību. Tas ietver datus, kas saistīti ar ienākumiem, nodarbinātību, cenu līmeņiem, demogrāfiju un citiem svarīgiem ekonomikas un sociālajiem rādītājiem.
Statistikas analīze: CSP veic statistikas analīzi, lai sniegtu valdībai, sabiedrībai un citām interesentu grupām informāciju par valsts ekonomikas, sociālās un demogrāfiskās situācijas tendencēm un stāvokli.
Starptautiskā sadarbība: CSP sadarbojas ar citām valstu statistikas iestādēm, starptautiskajām organizācijām un ārvalstu partneriem, lai nodrošinātu salīdzināmus statistikas datus un labāku izpratni par globālajām tendencēm un izaicinājumiem.
Statistikas metožu un standartu izstrāde: CSP nodrošina statistikas metožu un standartu izstrādi un ieviešanu, lai nodrošinātu vienotību un kvalitāti statistikas datu apkopošanā un analīzē.
Kopumā Centrālā statistikas pārvalde ir būtiska iestāde, kas nodrošina uzņēmējdarbības, valsts politikas veidotāju un sabiedrības informētību ar ticamiem un objektīviem statistikas datiem par Latvijas ekonomikas, sociālo un demogrāfisko stāvokli.
[ays_quiz id=”5″]
Šogad Centrālā statistikas pārvalde (CSP) veic četras ikgadējās iedzīvotāju aptaujas par dažādām tēmām, tostarp par darbaspēku, ienākumiem un dzīves apstākļiem, interneta lietošanu, kā arī atpūtas un darījumu braucieniem. Šajās aptaujās tiek intervēti aptuveni 64 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.
Lasi arī: Pirms 5 gadiem ieraudzīju, kā stādu pārdevēja sēj gurķus. Tagad daru tāpat un 3.dienā ir jau skaisti dzinumi
Tomēr bažas par krā****ciskiem zvaniem samazina saņemto atbilžu skaitu.
Kas jāzina?
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Tuvākajā diennaktī Latvijā gaidāms “mežonīgs” sniegputenis: pārkājot vienu noteikumu autovadītāji var šķirties no 80 eiro
- Uguns Čūskas diena: sešām zīmēm 12. februāris solās būt īpaši veiksmīgs, sola Tamāra Globa
- Sarmītei jau šķita, ka viss sāk nokārtoties, bet atnāca atkal tā ziņa un viss izmainījās sekundē (5.daļa)
- “Mēs redzējām, kas notiek pēc tam”: bijusī Jēkabpils veikala kasiere stāsta, kāpēc čeka atstāšana pie kases ir slikta ideja
- Es mazgāju grīdas, lai nomaksātu mūsu parādus; vīrs gāja garām, izliekoties, ka mani nepazīst
- Toms Bricis pārtrauc klusēšanu par “nenormālo” ziemu: kas patiesībā slēpjas aiz Latvijas februāra sala








