Insulta pacients Gunārs vienpadsmit gadus gaida rindā uz vairs neeksistējošu pakalpojumu

Gunārs ir 2.grupas invalīds, tāpēc viņš pieteicās sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai. Rindā viņu uzņēma, un tā viņš gaida jau kopš 2007. gada. Taču kopš tā laika likums mainīts, Gunārs no rindas svītrots, taču neviena iestāde viņam par to nepaziņoja, informē LTV raidījums 4. studija.

Sociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas palīdz iemācīties sadzīvot ar funkcionālajiem traucējumiem, lai cilvēks varētu atgriezties darba dzīvē un iesaistīties sabiedriskajās aktivitātēs. 82 gadus vecais Gunārs dzīvo viens, tādēļ rehabilitācija būtu īpaši nepieciešama.

Pēc insulta Gunārs piedzīvojis arī infarktu un no Jelgavas ar ātro palīdzību aizvests uz Stradiņiem. Pēc tam iestājies rindā sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanai, uzņemts tajā ar kārtas numuru 11 751 un līdz šim pakalpojumu nav saņēmis.

Par rindām uz rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu atbildīga ir Sociālās integrācijas valsts aģentūra, kura skaidro – jau 2009. gadā stājušies spēkā likuma grozījumi, nosakot, ka turpmāk sociālās rehabilitācijas pakalpojumus saņems tikai darbspējīgas personas ar funkcionālajiem traucējumiem. “Līdz ar to diemžēl viņš tika svītrots no šīs rindas,” raidījumam skaidro Sociālās integrācijas valsts aģentūras pārstāve Jana Briede.

Pēc izmaiņām likumā 5 000 pensijas vecuma cilvēku tika svītroti no rindas, taču Gunārs deviņu gadu laikā par to nav saņēmis nevienu paziņojumu.

Avots:
Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru