Izsludināts iepirkums Rail Baltica infrastruktūras verifikācijai un sertifikācijai

2019. gada 10. oktobris, Rīga – lai nodrošinātu Rail Baltica infrastruktūras atbilstību Eiropas savstarpējās izmantojamības tehniskajām specifikācijām (SITS), RB Rail AS izsludinājis konkursu Paziņoto institūciju (NoBo) pakalpojumu sniegšanai.

RB Rail AS plāno iecelt vienu NoBo pakalpojumu sniedzēju visai Rail Baltica līnijai projektēšanas, būvniecības un infrastruktūras testēšanas posmos. Izvēlētais NoBo pakalpojumu sniedzējs novērtēs Rail Baltica globālā projekta infrastruktūru atbilstoši SITS prasībām un izsniegs nepieciešamos Eiropas Komisijas verifikācijas sertifikātus.

“NoBo iesaistīšana projekta agrīnajā posmā ir svarīgs solis, lai nodrošinātu, ka Rail Baltica infrastruktūras, enerģijas, vadības un signalizācijas apakšsistēmas ir savstarpēji savietojamas, kā arī darbosies droši un bez traucējumiem,” uzsver Marts Nīlsens, RB Rail AS galvenais tehniskais direktors un valdes loceklis. “Kā neatkarīga un akreditēta organizācija, NoBo sniegs atbilstības novērtējumu atbilstoši Eiropas prasībām, kas būs nepieciešamas Rail Baltica darbības uzsākšanai.”

NoBo pakalpojumu sniedzēja galvenais uzdevums būs izvērtēt Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras, dzelzceļa energoapgādes kā arī vilcienu kustības vadības un signalizācijas sistēmu atbilstību SITS prasībām.

Iepirkuma procedūras pirmajā posmā notiek pretendentu kvalifikācija, un ieinteresētie piegādātāji var pieteikties līdz 2019. gada 4. novembrim.

Šobrīd Rail Baltica projektā uzsākti pamattrases projektēšanas darbi 411 km garumā, un norit iepirkums projektēšanas darbiem nākamajiem 233 km. Paralēli, nacionālais projekta ieviesējs Latvijā, Eiropas Dzelzceļa līnijas īsteno projektēšanas darbus Rīgas Centrālajā stacijā un Starptautiskajā lidostā Rīga. Pamattrases būvniecību paredzēts sākt 2022. gadā.

RB RAIL AS

RB Rail AS ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu Rail Baltica Globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai. RB Rail AS kā Globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru