Metodes būtība ir radīt stresu augā. Un tad tas “domās” par vairošanos un sāks radīt “pēcnācējus” – pareizāk sakot, ražot ziedu kātus. Protams, tas nenotiks uzreiz;
Bet pēc 7-10 dienām šādas stimulējošas inje*cijas pierāda savu efektivitāti – ģerānija sāk ziedēt.
Pieredzējuši “akupunktūras speciālisti” šo procedūru veic spraudeņiem, kas tikko ar saknēm sagrābuši zemi un nedaudz izauguši. Un rezultāts ir tāds pats – ģerānija uzzied.
Tādējādi tapas metodi var izmantot jebkurā gada laikā, un šeit ģerāniju ziedēšana ir pilnībā atkarīga no dārznieka vēlmēm.
Protams, augu kopšanu neviens nav atcēlis. Tam nepieciešama mēslošana, viegla, pareiza laistīšana un savlaicīga atzarošana un saspiešana.
Lasi vēl: Cepamā soda – palīgs dārzā
Šī metode nav nekas jauns. To bieži praktizē dārzkopībā. Varbūt no turienes tas migrēja pie puķu audzētājiem. Ja ābele nezied vairākus gadus pēc kārtas un attiecīgi nenes augļus, tad tās stumbrā tiek iedurta liela kniepadata. Koks kļūst stresains un zied nākamajā gadā.
Tevi noteikti interesēs
- Maigās biezpiena bulciņas ar marmelādi – gardums, kas vienkārši kūst mutēby Anete Vītola
- Kā nezāles pārvērst par vērtīgu mēslojumu – metode, par kuru daudzi nebūs dzirdējušiby Anete Vītola
- Mūsu virtuves skapji vienmēr ir nevainojami tīri, nekādu tauku, netīrumu un lipīgo slāņu – viegls veids, ātri tos nomazgātby Jeļena Kuzmenko