Sieviešu korim “Jumara” – 40!

Valmieras Kultūras centra sieviešu koris „Jumara”, kas pirmo reizi kopā sanācis 1978.gadā, šogad 1.decembrī svinēs 40 gadu jubileju.

„Mūsu jubilejas koncertā „Riti, riti, saulīte” 1.decembrī plkst.17.00 dziedāsim tautasdziesmas dažādu komponistu apdarē. Visas dziesmas caurvīs koncerta centrālais tēls – saule”, atklāj kora „Jumara” diriģente Inga Zirne. Koncertā kopā ar jubilāriem uzstāsies arī Valmieras Mūzikas skolas vokālā pedagoģe Zane Jankuna un taustiņinstrumentu pedagogs, talantīgais akordeonists Māris Rozenfelds. Viņi koncerta apmeklētājus pārsteigs ar īpaši sagatavotu programmu.

„Meitenes, kurām nekas un nekad nav par grūtu. Kolektīvs, kurš gatavs mesties jebkādos izaicinājumos, lai pārbaudītu sevi un savu izturību. Koris ar lielu gribasspēku un panākumiem jau četrdesmito sezonu,” tā par jumarietēm saka diriģente Inga, un neslēpj savu lepnumu par kolektīvu.

Kora prezidente Daiga Siliņa stāsta, ka desmit darbības gadi korī pagājuši kā viens: „Šis kolektīvs ir daļa no manas ikdienas. Ja cilvēkam patīk un viņš jūtas jauki kolektīvā, ir vieglāk atteikties no kaut kā, lai tikai tiktu uz mēģinājumiem, nevis meklēt attaisnojumu nenākt!”

Kopš dienas, kad pirms pieciem gadiem svinēta kolektīva 35 gadu jubileja, kopā piedzīvots daudz. Diriģente stāsta, ka visvairāk atmiņā palikuši koncerti ārpus Latvijas. „Tiem ir liela pievienotā vērtība, jo dziedam par un ap mūsu Latviju. Redzot meitenēm acīs asaras…tie ir brīži, kad saprotu, ka viss ir izdevies!”. Viens no pēdējā laika dziesmotajiem braucieniem bijis uz festivālu Čehijas galvaspilsētā Prāgā pagājušā gada Ziemassvētku laikā, kad svētku sajūta no dziedāšanas pārņēmusi visas kora dalībnieces. Šis brauciens kori satuvinājis gan kā kolektīvu, gan radījis ģimenisku sajūtu. Daiga Siliņa tic un cer, ka koris „Jumara” piedzīvos vēl daudzus neaizmirstamus un priekpilnus piedzīvojumus: “Vēlos, lai meitenes, kuras vēl nav korī, ieklausās kādā no mūsu skaistajām dziesmām un nākamajā sezonā mums pievienojas. Gaidīsim!”.

Kora spilgtākas atmiņas no šī gada Dziesmu svētkiem ir kopīgā sadziedāšanās, „Karoga dziesma” un nolasītā vēstule bērniņam. Tajā brīdī gan kora dalībnieces, gan diriģenti pārņēmušas neaprakstāmas sajūtas.

Kora dalībniece Agra Spurdziņa pastāstīja, ka korī dzied jau kopš tā dibināšanas, taču ar pārtraukumiem. Skaistākās atmiņas no piedzīvotā kopā ar „Jumaru” nemainīgi paliek brīdis pirmajos Dziesmu svētkos pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, kad kopkoris dziedāja dziesmu “Saule, Pērkons, Daugava”, kuras laikā visi dalībnieki iededza gaismiņas. „Ar kori piedzīvots daudz. Izbaudu katru mēģinājumu, tas ir nozīmīgs ne tikai kolektīva, bet arī manai personiskajai izaugsmei,” atzīst Agra Spurdziņa.

„Jumarai” izveidojušās vairākas tradīcijas – viena no tām ir fukšu vakars, kurā tiek uzņemtas jaunās dalībnieces. Šajos vakaros jaunās kora dalībnieces tiek pārbaudītas dažādos uzdevumos. Kora diriģente atzīst, ka jautrības fukšu vakaros netrūkst. Vēl viena tradīcija kolektīvam ir došanās drosmīgos pārgājienos. Tajos koris dodas vai nu zelta rudenī vai arī tuvojoties sezonas noslēgumam – pavasarī.

Sieviešu kora „Jumara” diriģente Inga Zirne aicina ikvienu atnākt uz kora jubilejas koncertu 1.decembrī Valmieras Kultūras centrā, un savām meitenēm novēl: “Jūs esat sievišķīgas, uzņēmīgas un enerģiskas. Nepazaudējiet savu dzīves sparu un uzdrīkstēšanos! Korim tas ir nepieciešams. Lai veicas, manas mīļās!”.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru