Uz kormūzikas koncertu Lūznavā aicina “Jasmīnas koris” no Rīgas

Piektdien, 16.augustā, plkst. 20.00 uz kormūzikas koncertu Lūznavas muižas Kulturys škiunī aicina VEF Kultūras pils jauktais koris “Jasmīnas koris”, kura mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Agita Ikauniece-Rimšēviča.

“Jasmīnas koris” ir salīdzinoši jauns dibinājums Latvijas kormūzikas telpā. Kora pirmā kopīgā elpa tika ievilkta 2014. gada 10.septembrī, Rīgā. Kora centrā kā ciltsmāte Jasmīna pie saimes galda – radoši reibinošā Vispārējo Latvijas dziesmu svētku virsdiriģente, apņēmīgā sēliete Agita Ikauniece, kura savā skanīgo balsu saimē pulcina muzikāli pieredzējušus un daudzpusīgi apdāvinātus kordziedātājus. Gan kora nosaukumā, gan dibināšanas idejas pamatā ir sava izcelsmes spēka apzināšanās – cilts un sakņu izjūta, kas ļauj saglabāt esības jēgu mūsdienu virspusējā mainīgumā, vērtību pērkamībā un attiecību paviršībā. Tāpēc “Jasmīnas koris” par savu misiju uzskata etniskas identitātes stiprināšanu mūsdienu kormūzikā un ar lepnumu visām interpretācijām piešķir daļu no sēļu gēnam raksturīgā spriganā un spītīgā temperamenta. Kora “porfolio” ir vairāki augstvērtīgi koncerti Latvijā, kā arī Augstākās pakāpes iegūšana Nacionāla mēroga koru konkursā Latvijā 2015. gada pavasarī, iekļūstot Latvijas 6 labāko jaukto koru elitē. 2015. gada rudenī “Jasmīnas koris” ļoti sekmīgi piedalījās arī savā pirmajā starptautiskajā koru konkursā Maltā. Koris aktīvi veicina Latvijas kormūzikas attīstību, piedaloties un veidojot dažādus projektus.

Koncertā Lūznavas muižas Kulturys škiunī piedalīsies: Jasmīnas koris (Rīga), Agita Ikauniece-Rimšēviča, kora mākslinieciskā vadītāja, Ivars Rebhūns, diriģents, Viktorija Pakalniece, vokālais pedagogs. Koncerta programmā skanēs Pola Baslera, Ola Gjeilo, Sergeja Hvoščinskija, Renāra Kaupera, Andre van der Merves, Uģa Prauliņa, Jozefa Reinbergera un Raimonda Tigula skaņdarbi.

Koncertu “Jasmīni (d)zied Lūznavā” rīko nodibinājums “Iedvesmas fonds” un “Jasmīnas koris”, to atbalsta VEF Kultūras pils un Rēzeknes novads. Ieeja koncertā ikvienam apmeklētājam ir bezmaksas.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru