VID paplašinājis iedzīvotāju loku, kuriem līdz 3. jūnijam ir obligāti jāiesniedz sava ienākumu deklarācija

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sagatavojis plašu materiālu par tām iedzīvotāju grupām, kurām līdz 3. jūnijam ir obligāti jāiesniedz ienākumu deklarācijas. 

 

Šogad šis iedzīvotāju loks ir plašāks.

Tas tāpēc, jo obligāti līdz 3.jūnijam gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu ir jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā.

Savukārt, ja personas kopējie gada ienākumi pārsniedz 55 000 euro, deklarācija obligāti jāiesniedz līdz šī gada 1. jūlijam.

Lai tie iedzīvotāji, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, būtu par to informēti, VID šajās dienās gan Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, gan papīra formātā pakāpeniski izsūta atgādinājuma vēstules.

Gadījumā, ja personai, aizpildot gada ienākumu deklarāciju par 2018.gadu, ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, pie noteiktiem nosacījumiem nodokļa piemaksas termiņš tiek pagarināts.

Proti, 2018. un 2019. gada ienākumu deklarācijā aprēķinātās nodokļa samaksas termiņš tiks atlikts līdz 2020. gada 1.decembrim tām personām,

kuru ar nodokli apliekamie gada ienākumi atbilst šādiem nosacījumiem:

– 2018.gadā tie nepārsniedz 55 000 eiro, bet 2019.gadā – 62 800 eiro;
– tie ir saņemti tikai Latvijā;
– no tiem izmaksas vietā ir ieturēts nodoklis;
– tiem ir tiesības piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumus (piemēram, algota darba ienākumi, autoratlīdzība, pensijas, darbnespējas pabalsti, ienākumi no uzņēmuma līguma, ja persona nav reģistrējusi saimniecisko darbību, u.c.).

Lasi arī: Nodokļu parādnieku sarakstā nokļuvis arī Raimonds Pauls; VID vadītāja cenšas skaidrot

Tām personām, kurām izpildīsies minētie nosacījumi VID informēs par samaksas termiņu EDS vai personas, kuras nav EDS lietotāji, ar pasta sūtījumu uz adresi.

Infografika: Valsts ieņēmumu dienests

VID plāno līdz š.g. 16.jūnijam ieviest izmaiņas VID informācijas sistēmās, lai personas, kuras ir EDS lietotājas, tiktu informētas par nodokļu starpības samaksas termiņu.

Tāpat budžetā piemaksājamo IIN summu var samazināt vai pilnībā izlīdzināt, pievienojot gada ienākumu deklarācijai čekus, kvītis vai bankas maksājuma uzdevumu vai konta izrakstu par attaisnotajiem izdevumiem.

Bez tam, ja persona, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2018.gadu un turpmākajiem gadiem, konstatē, ka aprēķinātā nodokļa piemaksas summa nepārsniedz 1 (vienu) eiro, to neuzskata par nodokļa parādu un valsts budžetā tā nav jāiemaksā.

Lasi arī: Egils Līcītis: Ušakova varoņeps beidzies – jākrāmē koferi un jātin makšķeres…

Lai nodrošinātu, ka aprēķinātā nodokļa piemaksas summa nepārsniedz 1 (vienu) eiro netiktu uzskatīta par nodokļa parādu VID informācijas sistēmās, VID plāno ieviest līdz š.g. 16.jūnijam.

Savukārt, visos pārējos gadījumos nodokļa starpība ir jāiemaksā valsts budžetā līdz šī gada 17.jūnijam ieskaitot.

VID atgādina, ka līdz šī gada 3.jūnijam gada ienākumu deklarācija obligāti jāsniedz arī gadījumos, ja:

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru