VIDEO: Nakts laikā, kamēr cilvēks guļ, no Swedbank konta nozog naudu

Latvijā arvien izplatītāki kļūts kibernoziegumi, kad cilvēkiem no konta tik nozagta nauda. Kārtējo šādu gadījumu izpētījis raidījums Bez Tabu.

Šoreiz upuris bijis  kāda Swedbank kliente  – kamēr viņa naktī gulēja, no  konta pazuda 110 eiro.

Kad sieviete pamodās no rīta, viņa pamanīja divas īsziņas – pirmā, par to, ka no viņas konta “novilkti” 110 eiro, otra – no Swedbank, par to, ka viņa konts ir bloķēts drošības nolūkos.

 

“Swedbank” īsziņā brīdina klienti, ka ar viņas kontu veikti aizdomīgi darījumi, un, rūpējoties par drošību, kartes darbība ir apturēta.

Sieviete norāda, ka noteikti nav iepirkusies “Apple” internetveikalā, turklāt summa (109,99 eiro) šķiet pārāk liela, lai kāds nejauši vai slepeni būtu lejupielādējis lietotnes mobilajā telefonā.

“Swedbank” pārstāvis Jānis Krops apstiprina klientes aizdomas, tā tik tiešām bijusi krāpšana, tāpēc arī karte bloķēta.

“Iepriekš ir bijuši veikti kaut kādi darījumi, kas šīs kartes datus ir nodevuši krāpnieku rokās, tie ir dažādi Ķīnā vai tālās zemēs reģistrēti internetveikali, kur piedāvā dažādus pakalpojumus par ļoti zemām cenām, šāds veikals iegūst jūsu karšu datus un mēģina iegūt naudu no šīs kartes,” skaidro Jānis Krops.

Lasi arī: Kurzemē nomaļā saimniecībā ielauzušies bruņoti laupītāji un pastrādājuši baisas lietas

Parasti krāpnieki veic testa maksājumu, rezervējot niecīgu naudas summu, lai pārbaudītu, vai karte nostrādā un vēlāk tiek rezervēta jau lielāka naudas summa, piemēram, 49,99 eiro vai 109,99 eiro.

Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska iesaka būt uzmanīgiem, iepērkoties internetā un reģistrējot kredītkarti:”Pirms mēs kādā internetveikalā ievadām kredītkartes informāciju, jānoskaidro viss, ko vien var noskaidrot par konkrēto internetveikalu, tāpat arī jāseko līdzi bankas kontam, vai pēkšņi neparādās kaut kādi mistiski darījumi.”

Šķir otru lapu, lai noskatītos VIDEO

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru