Par to domājot, nolēmu pats pārbaudīt mūsu ūdens skaitītāja darbību. Es to izdarīju vienkāršā veidā: atcerējos skaitītāja pēdējo ciparu, iepildīju burkā trīs litrus ūdens un pārbaudīju izmaiņas. Skaitītājs strādāja nevainojami.
Taču pamanīju, ka mūsu dzīvoklī ir ļoti spēcīgs ūdens spiediens, tāpēc plūsmas ātrums bija lielāks nekā nepieciešams. Nolēmu to nedaudz samazināt, uz pusi atgriežot krānus. Tas nekādi neietekmēja mūsu dzīvi, izņemot to, ka ūdens vannas istabā sāka tecēt nedaudz lēnāk.
Pagāja mēnesis, un mēs jau bijām samazinājuši patēriņu līdz 37 kubikmetriem ūdens, kas joprojām ir daudz, bet tomēr labāk nekā iepriekšējais rezultāts.
Turpinu meklēt veidus, kā panākt ietaupījumu līdz 5 kubikmetriem uz vienu cilvēku, lai gan man jau ir teikts, ka lodveida krānu daļēja aizvēršana var paātrināt to nodilumu. Bet es par to pagaidām neesmu pārliecināts.
Ūdens iekonomēšana mājās ir svarīga gan vides aizsardzības, gan izmaksu samazināšanas ziņā. Šeit ir daži padomi, kā to izdarīt:
Remontējiet sūkņa caurules un izplūdes caurules: Noplūdes var būt viens no galvenajiem ūdens patēriņa iemesliem. Remontējiet sūkņa caurules un izplūdes caurules, lai novērstu noplūdes un samazinātu lieko ūdens izmantošanu.
Izmantojiet uzlabotās santehnikas iekārtas: Uzlabotas tualetes, dušas galvas un krāni var ievērojami samazināt ūdens patēriņu, saglabājot tādu pašu komforta līmeni.
Izvēlieties zaļākas metodes: Piemēram, uzstādiet lietus ūdens krātuvi, lai savāktu lietu, kas varētu tikt izmantota dārza laistīšanai vai citiem mērķiem, tādējādi samazinot ūdens patēriņu no centrālā ūdensapgādes.
Izmantojiet efektīvu mazgāšanas un trauku mazgāšanas tehniku: Mazgājot traukus vai veļu, izmantojiet pilnas slodzes, lai izvairītos no lieka ūdens izmantošanas.
Ierobežojiet ūdens plūsmu: Aizveriet ūdens krānus, kamēr zobus tīra vai mazgājiet traukus, lai izvairītos no lieka ūdens izplūdēšanas.
Izmantojiet aizspiedētājus un ūdens taupītājus: Tos var uzstādīt uz krāniem un dušām, lai samazinātu ūdens plūsmu, saglabājot spiedienu.
Apskatiet savu dārzu un ainavu dizainu: Izmantojiet vietējas un pielāgotas augu šķirnes, kas prasa mazāku laistīšanu, un izvairieties no pārmērīgas zālāju laistīšanas.
Izmantojiet ūdeni vairākkārt: Piemēram, lietojiet atlikušo vārīšanā izmantoto ūdeni, lai laistītu dārzu vai mazgātu grīdu.
Man būtu interesanti uzzināt par tavu pieredzi. Kāds ir tavs vidējais ūdens patēriņš uz vienu cilvēku? Laipni lūgts pastāstīt komentāros!
Tevi noteikti interesēs
- Klajā nākušas jaunas ziņas par brūnajiem lāčiem no Līgatnes pusesby Laura Blūma
- Nepalaidiet šo laiku garām! Kad stādīt tomātus stādiem un kā to darīt pareiziby Anete Vītola
- Es nezinu iemeslu… Pazīstamais TV žurnālists Andrejs Volmārs nosauc Latvijā pazīstamu cilvēku, kurš atsakās nākt pie viņa uz intervijuby Laura Blūma