6 stiepšanās vingrinājumi, lai neatgriezeniski atbrīvotos no sāpēm mugurā un gurnos

Vingrojumi pret muguras sāpēm  – Labākie vingrinājumi / vingrojumi ikvienam, kas vecāki par 30 gadiem.

Vai jums kādreiz ir bijusi sāpoša mugura un gurni? Vai arī bijušas problēmas ar sēžas nervu? Ja tā, tad jums noteikti jāveic stiepšanās. Tas uzlabos jūsu lokanību, stiprinās muskuļus un atvieglos sāpes, raksta Daily Broccoli.

Lai mugura viegli izturētu ikdienas stresu, tai jābūt stiprai un elastīgai. Stiepšanās ir lielisks veids, kā uzlabot muskuļu veselību neatkarīgi no jūsu dzīvesveida. Pat ja jums attīstās išiass (sēžas nerva iekaisums) – viegla staipīšanās nenodarīs kaitējumu.

Tātad, ja vēlaties atbrīvoties no sāpēm muguras lejasdaļā un gurnos, katru dienu veiciet šos 6 stiepšanās vingrinājumus:

1. Vingrojumi pret muguras sāpēm: Kamieļa poza.

Vingrojumi pret muguras sāpēm 

Šis ir populārs jogas vingrinājums. Nostājieties uz ceļgaliem, nespiediet kājas vienu pret otru. Novietojiet plaukstas uz muguras lejasdaļas.

Lasi arī: Savilkti muskuļi kakla un muguras augšdaļā – atbrīvojieties no sāpēm, mainot pozu!

Lēnām noliecieties atpakaļ, vērojiet sajūtas mugurā. Stiepieties ar rokām pēc iespējas zemāk. Ideālā gadījumā jums vajadzētu pieskarties pēdu īkšķiem. Bet, ja tas neizdodas, vienkārši aizsniedzieties pie pēdām. Pārtrauciet, ja jūtat sāpes vai diskomfortu mugurā.

 

 2. Liekšanās uz priekšu.

Šo stiepšanos var veikt gan sēžot, gan stāvot. Ja vēlaties vingrinājumu veikt sēdus, apsēdieties uz grīdas. Izplatiet kājas pēc iespējas platāk un nesalieciet ceļus. Lēnām noliecieties un izstiepiet rokas uz priekšu, bet nepieskarties ausīm. Atslābiniet kaklu.

Lai stieptos stāvus, stāviet taisni un kājas izpletiet pēc iespējas platāk. Noliecieties un izstiepiet rokas uz leju. Ja iespējams, mēģiniet pieskarties grīdai ar plaukstām.

 

Šķir otru lapu, lai uzzinātu pārējos vingrojumus

 

3. Vingrojumi pret muguras sāpēm: Varžu poza.

Nostājieties četrrāpus, ceļus novietojot pēc iespējas platāk. Lēnām salieciet ceļus un nolaidiet galvu un ķermeņa augšdaļu uz grīdas. Sekojiet līdzi mugurai un pārāk nelieciet muguru.

 

4. Plašs sānu izklupiens.

Stāviet taisni un izpleties kājas pēc iespējas platāk. Nedaudz noliecieties uz priekšu, salieciet labo kāju pie ceļa un apsēdieties. Tajā pašā laikā pagrieziet kreisās pēdas pēdu tā, lai tā būtu uz papēža, un pirksti ir vērsti uz augšu. Pēc tam iztaisnojiet un atkārtojiet to pašu, saliecot kreiso kāju.

 

 

5. Stiepšanās “Taurenītis”.

Sēdiet uz grīdas, salieciet un izklājiet ceļus uz sāniem. Jūsu pēdām vajadzētu pieskarties viena otrai. Turiet muguru taisni. Nolieciet plaukstas uz ceļiem un viegli piespiediet tās tā, it kā jūs vēlaties ceļus piespiest pie grīdas. Jūs varat arī izdarīt spiedienu uz ceļiem arī ar elkoņiem.

 

6. Apakšdelma izstiepšana.

Nolaižiet plecus uz atpakaļu. Izstiepiet kreiso roku sev priekšā, nolaidiet plaukstu uz leju (ar plaukstu pret jums). Novietojiet labo roku kreisajā pusē un lēnām velciet kreiso roku pret savu ķermeni, neliecot to pie elkoņa. Atkārtojiet arī ar labo roku. Šī stiepšanās nostiprinās jūsu apakšdelmus un būs vieglāk pacelt svarus.

Lasi arī: Savilkti muskuļi kakla un muguras augšdaļā – atbrīvojieties no sāpēm, mainot pozu!

Stiepšanās drošība

Ja jūs nekad iepriekš neesat veicis stiepšanos, tad vismaz 10–15 sekundes kavējieties katrā pozīcijā. Laika gaitā jūsu muskuļi izstiepsies, un jūs varēsit vingrinājumus veikt ilgāk. Pastāvīgi ieklausieties ķermeņa sajūtās. Ja jūtat asas sāpes vai diskomfortu, apstājieties un lēnām atgriezieties sākuma stāvoklī.

Stiepšanās laikā nekad neveiciet asas kustības!

 

Arī interesanti – Kā atbrīvoties no muguras sāpēm un nepieļaut sēžas nerva iekaisumu! SPIED ŠEIT, lai lasītu! 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru