Sīpoli un ķiploki var augt paši… trausli, ar dzelteniem zaļumiem un vāju garšu. It īpaši, ja viņi gadu no gada aug vienā vietā. Tomēr pat šajos apstākļos jūs varat saņemt ražu dūres lielumā, un tas nav joks.
Galvenais ir ievērot dažus vienkāršus barošanas principus. Kaimiņi būs greizsirdīgi, redzot šādas ražas!
Sīpoliem ir sekla sakņu sistēma, tāpēc tikai ļoti auglīgā augsnē bez mēslojuma var izaugt lieli sīpoli.
Sāciet tagad!
Jūnija sākums ir labākais laiks sīpolu un ķiploku mēslošanai. Lapotne vēl aug, bet sīpoli tikai sāk veidoties.
Jūnija sākums ir laiks, kad sīpoliem nepieciešams slāpeklis lapu augšanai. Tas ir nepieciešams jau tagad, un sīpoli to labi uzsūks. Kā mēslojums labi noderēs urīnviela (1 ēd.k. litrs uz 10 litriem ūdens 2-3 kvadrātmetru dobju laistīšanai).
Ja pēc urīnvielas ievadīšanas ķiploki un sīpoli kļuvuši dzelteni, tas nozīmē, ka augsne ir pārsātināta ar slāpekli. No tā var atbrīvoties, veicot bagātīgu laistīšanu.
Lasi vēl: Žēl, ka agrāk nezināju, cik viegli un ātri var tikt galā ar Kolorādo kartupeļu vabolēm
Papildus nātrēm var pievienot arī vistu mēslus. Tas satur minerālvielu un mikroelementu kopumu, pateicoties kuram zaļumi labi aug. Lai pagatavotu apūdeņošanas sastāvu, izmantojiet 10 litrus ūdens un 0,5 litrus kūtsmēslu uzlējuma.
Vienlaikus ķiplokiem tagad ir nepieciešams gan slāpeklis, gan kālijs, kas palīdzēs veidot zvīņas un veidot daiviņas. To var barot ar vistu mēsliem un pelniem vai arī izmantot kālija nitrātu.
Lasi vēl: Lielisks mēslojums upeņu krūmiem, lai iegūtu ļoti saldas un lielas ogas
Tomēr tas nebūt nav viss.. Lūk, kas vēl jādara!
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā