Krāslaviešu ģimene rada apbrīnojamas mēbeles no veciem būvkokiem

Ar cirvi tēstu siju un guļbaļķu virsmas vai vertikālā gatera zāģa zāģējumu pēdas rada interesantu faktūru. Noēvelēta atjaunojamā koksne nedaudz atšķiras no jaunas, tā ir brūn­ganāka, ar specifisku nokrāsu. Efektīgi var izmantot pelēku izdēdējušu dēli no veca šķūņa vai ar cirvi tēstu bēniņu siju, raksta LA.lv portāls kokteilis.lv.

Latgales pusē, Krāslavā, vecajam kokam otru dzīvi atdod SIA “Naive Wood”. Minimālisma stilā ieturētās mēbeles ražo mazs darba kolektīvs – abi uzņēmuma īpašnieki Mihails un Anna Sekirini. Skarbās un elegantās garnitūras ir viņu meistarstiķis.

“Vispirms iegūtais izejmateriāls ir jāšķiro un jānotīra – jāmazgā ar augstspiediena iekārtu. Bieži materiālā ir senāku laiku liecības, karalaika lodes un šāviņu šķembas. Tīrīšanas procesā nepieciešams metāla detektors un liela pacietība. Tālāk tiek sazāģētas sagataves un veikta mēbeļu vai citu izstrādājumu gatavošana. Mums patīk darbos apvienot Latgales lauku vienkāršumu, pragmatismu un industriālo praktiskumu. Unikāls – vienmēr nenozīmē dārgs, bet vienkāršais vienmēr ir mūžīgs,” stāsta Anna. “No sākuma gribējās pašiem sev mājās kādu modernu galdiņu vai plauktiņu. Kad izgatavojām sev pirmās mēbeles un bijām apmierināti, sākām tās piedāvāt klientiem.”

Idejas vairāk rodas Mihaila galvā, Anna rūpējas par pārdošanu. “Mūsu klients ir moderns cilvēks, kuram patīk oriģinālas, stabilas un funkcionālas lietas. Viņš noteikti nav perfekcionists, jo lietām ir jāsaglabā dabiski raupjā vecās koksnes faktūra.”

Visvairāk “Naive Wood” šobrīd pasūta apģērbu pakaramos, jo ērta drēbju novietošana priekšnamos daudziem ir aktuāla un tur labi eksponējas koka lietas. Tuvākajā laikā uzņēmums piedāvās arī masīvas koka durvis “barn door” stilā un reģenerēta koka dēļus sienu apdarei. Sekirinu ģimene plāno ražot arī galdiņus smalkām tējas ceremonijām.

Lasi arī: Šie 10 likumi darbojas uz visiem cilvēkiem; Izlasi un tu sapratīsi, kāpēc tev iet tā, kā iet

Šķir otru lapi, lai redzētu mēbeļu bildes

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru