Neizmantojiet pārāk daudz slāpekļa mēslojuma. Tas dos rezultātu, kas ir tieši pretējs gaidītajam. Lekna dārza vietā ar bagātīgu ražu jūs varat nonākt pie mazattīstītiem, panīkušiem kokiem, kas aug lēni un slikti pacieš ziemas aukstumu.
Fosfora-kālija mēslojums ietekmē arī koku augšanu, uzlabojot to uzturu. Tas ir īpaši pamanāms 3-4 gadus veciem ķiršiem un ķiršiem un vecākiem.
Kad un cik daudz lietot mēslojumu
Atkarībā no koka vecuma mainās arī barošanas tehnoloģija pavasarī. Tikko iestādot koku, stādīšanas bedrē jāievieto noteikts barības vielu daudzums, kas ir pietiekams apmēram 3 gadiem, bet stādīšanas laikā netiek pievienots slāpeklis, un tāpēc koki katru gadu jābaro ar slāpekļa mēslojumu. pavasaris. Zem koka vajadzētu izkaisīt 120–130 g minerālmēslu un iegremdēt to līdz 10 cm dziļumā. To vislabāk izdarīt lietainā laikā.
Vēl viens veids, kā panākt labu ķiršu koku augšanu, ir laistīt tos trīs reizes mēneša laikā ar urīnvielas šķīdumu. Uz 10 litriem ūdens ir jāņem aptuveni 20-30 g mēslojuma. Pēc laistīšanas augsne ir jāatbrīvo un vēlreiz jālaista, izmantojot lejkannu ar smidzinātāju. Atkārtojiet katru gadu.
4 gadu vecumā kokam jau ir labi attīstīta sakņu sistēma, tāpēc ap to ir jāpalielina mēslojuma rādiuss. Šim nolūkam ap koku, aptuveni gar vainaga projekciju, izveidoju īpašas gredzenveida vagas 20-30 cm platumā. Es tajās ieleju urīnvielu ar ātrumu 150-200 g uz koku un bagātīgi laistu. Varat arī nekavējoties sagatavot šķīdumu laistīšanai.
Lasi vēl: Jūs salasīsiet gurķus spaiņiem un ātrāk par citiem. Jaudīga un vienkārša gurķu stādu barošana
Sākot ar sesto gadu pavasara barošanai pievienoju superfosfātu, kālija sāli un glāzi koksnes pelnu. Būtu labi pievienot spaini humusa. Astoņus gadus vecam kokam norma būs jāpalielina trīs reizes.