“Mantkārīgās” darbinieces…Sāk tiesāt sešas Ogres bērnudārza “Riekstiņš” darbinieces

Ogres rajona tiesas tiesnese Inese Punte 11. decembrī sāka izskatīt lietu, kurā apsūdzētas Ogres vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes “Riekstiņš” darbinieces, ziņo laikraksts Latvijas avīze un portāls la.lv.  

Nez vai Ogres tiesā vēl bijis tāds gadījums, kad uz apsūdzēto sola vienā rindā sēž sešas pusmūža sievietes – bērnudārza “Riekstiņš” vadītāja Vita Kravale un piecas viņas padotās.

Deva iespēju piepelnīties

Tiesā gan izskanēja, ka ne visas darbinieces patlaban ar šo iestādi vēl ir darba attiecībās, taču visas tur strādāja no 2010. gada 1. oktobra līdz 2015. gada 1. aprīlim, kad tika veiktas darbības, kas apsūdzībā kvalificētas pēc trim Krimināllikuma pantiem. Lielāka atbildība gulstas uz “Riekstiņa” vadītājas V. Kravales pleciem, jo viņai tiek inkriminēta dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, kas izraisījusi smagas sekas, dienesta viltojums, kā arī dokumentu viltošana un viltotu dokumentu izmantošana. Piecām pārējām apsūdzētajām jāatbild par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Skaidrojot to pašu vienkāršā valodā – bērnudārza vadītāja četrus ar pusi gadus deva iespēju savām darbiniecēm piepelnīties turpat pirmsskolas izglītības iestādē, papildus savam amatam strādājot arī par muzikālo audzinātāju, sargu, dārznieci un veļas mazgātāju.

Lasi arī: Meteorologi prognozē, kas sagaida Latviju laikapstākļu ziņā tuvākā un tālākā nākotnē

Šīs darba vietas bija vakantas, bet, ja ievēro Darba likumu, tad tās pašas iestādes darbinieki tās nedrīkst aizpildīt. Risinājums tika atrasts, sameklējot četras personas, kuras piekrita fiktīvi iestāties darbā “Riekstiņā”, bet viņu amata pienākumus veica piecas šobrīd apsūdzētās darbinieces un, kā izrādās, vēl divas bērnudārza audzinātājas, kurām no sēšanās uz apsūdzēto sola izdevies izvairīties. Parakstus uz līgumiem, amata aprakstiem un citiem dokumentiem viltojušas apsūdzētās. Fiktīvi darbā iekārtotās personas bankā atvērušas kontus, bet maksājumu kartes atdevušas faktiskajām strādātājām, kuras tās izmantoja, lai saņemtu atalgojumu.

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru