Senioru vīru korim “Baltie bērzi” – 25

Viņi Latvijā tādi ir vienīgie – Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris “Baltie bērzi”. Jauno sezonu koris iesācis ar cītīgu gatavošanos 25 gadu jubilejas koncertam. “Mēs esam kopā ne tikai dziesmās, bet arī katrā mūsu īpašajā brīdī. Visi kopā kā viens vesels, un šie ir mūsu svētki, ” stāsta kora diriģente Inga Zirne.

„Balto bērzu” jubilejas koncerts norisināsies 11. novembrī plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā. Koncertā būs dzirdams kora zelta repertuārs, īpaši atlasītas dažādu latviešu komponistu dziesmas. Tās būs dziesmas par mīlestību, Latviju un mīlestību pret Tēvzemi. Koncertā koris uzstāsies kopā ar viesiem – “droši varam teikt, ka koris jubilejas koncertā sadziedāsies ar mūsu īpašo viesi – dziedātāju Daumantu Kalniņu,” atklāj kora diriģente.

Senioru kora dalībnieki mēģinājumos ne tikai apzinīgi strādā, bet arī izbauda kopā būšanu un rod mieru no ikdienas raizēm. Viņus vieno dziesma un arī vēlme būt cilvēkos, būt kopā. “Dziesma un mūzika mani ir pavadījusi visu mūžu. Šogad aprit jau astotais gads, kad esmu kopā ar šiem vīriem vienā korī. Šeit ir iespēja aizmirst savu ikdienu un raizes, un pilnībā izbaudīt būšanu kopā,” atzīst kora dalībnieks Ēvalds Pavlovičs. Arī Ivars Briedis korī ir jau astoņus gadus. Ivars atklāj, ka vīru humors ir tas, kas notur šo kolektīvu tik pozitīvu un stipru. Šāds humors un atmosfēra ir tikai šeit, “Baltajos bērzos”.

Kora koncertmeistare Inese Reinfelde un diriģente Inga Zirne stāsta, ka sastrādāties ar vīriem esot ļoti viegli, netrūkst jautrības un nekur nepazūd arī nopietnība un darba spars. Kora dalībnieks Jānis Rūdolfs Plāns papildina, ka kora mēģinājumi varētu būt pat biežāk. Lielā pauze starp mēģinājumiem liekot ilgoties pēc kora. “Šis ir pirmais kolektīvs, kuram ir tik nopietna attieksme pret savu darbu. Vienreizēji labs un solīds koris,” stāsta Jānis. Saticīgs, vienots, skanīgs un draudzīgs kolektīvs – tā par kolektīvu izsakās kora dalībnieks Andrejs Skalītis. Visi kā viens atzīst, ka korī kā nemainīga tradīcija izveidojusies kopīgā dalībnieku jubileju svinēšana. Šīs kopā sanākšanas reizes kora vīriem ir īpašas un nozīmīgas.

Jaunā sezona iesākusies ar dziesmotu braucienu uz Friča Bārdas muzeju 22. septembrī, kur „Baltie bērzi” uzstājās par godu Dzejas dienām. Ar šāda veida koncertiem koris Latviju izbraukājis krustu šķērsu. Vairākās vietās iegūti arī sadraudzības kolektīvi, piemēram, sieviešu koris Ventspilī, jauktais koris Talsos, sieviešu kori Rīgā un Mārupē, kā arī kori Siguldā, Cēsīs, Limbažos, Salacgrīvā, Madonā, Valkā, Smiltenē un Igaunijā. Ar Veru vīru kori Igaunijā sadraudzība notiek aptuveni piecus gadus, ik gadu viesojoties vienam pie otra. Nākamā abu koru satikšanās iecerēta jau pavasarī.

Inese Reinfelde vīriem kora jubilejā novēl veselību, izturību un prieku. “Kaut gan prieks viņiem tāpat netrūkst – viņi ir tik optimistiski, ka prieku smelties var tieši no viņiem,” stāsta Inese. Diriģente Inga Zirne aicina ikvienu Lāčplēša dienā atnākt uz „Balto bērzu” koncertu, savukārt saviem puisīšiem novēl: “Skaniet un esiet tikpat pozitīvi arī turpmāk!”.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru