37 gadus vecais vīrietis lūdza 19 gadus vecu meiteni precēties. Bet noteica stingrus noteikumus

Man ir draugs, kuru sauc Kirils. Brunču mednieks, dāmu iecienīts vīrietis. Sievetes viņš mainīja kā cimdus un ilgi pie vienas nepalika. 

Bet beigās viņš satika jaunu meiteni, kurai viņš piedāvāja apprecēties, bet izvirzīja virkni nosacījumu, kuri skanēja aptuveni šādi:

 

Es būšu tas , kurš nodrošinās ģimeni, bet tu nedrīksti strādāt

Tavs pienākums būs dzemdēt bērnu un viņu audzināt

Tavā dzīvē būs tikai viens vīrietis – tas esmu es

Tev nav obligāti nepieciešams mani mīlēt

Nekādu  sūdzību un ņaudēšanas

Tu nejautā man, kā es dzīvoju un kur pavadu laiku, tā ir mana darīšana

Es esmu galvenais, mans vārds ir likums

Viņa piekrita. Viņai īpaši neinteresēja, ko viņš darīs brīvajā laikā – galvenais, ka viņai nodrošināta stabilitāte un nauda, kā arī iespējamam bērnam – nākotne.

Lasi arī: Ģimene sāka būvēt māju no salmiem, bet kaimiņi par viņiem smējās; Gadu vēlāk apkārtējie cilvēki paši jau gribēja salmu mājas

Kirils strādāja par vadītāju celtniecības uzņēmumā, pastāvīgi ceļoja komandējumos, un viņa sēdēja un baroja bērnu, nejautājot, ko viņš tur dara. “Patriarhālā idille”.

Manuprāt, šādas attiecības, protams, nekādā gadījumā nebūs harmoniskas un novedīs pie pilnīgas vienaldzības vienam pret otru un, iespējams, arī uz šķiršanos. Kāpēc?

Vīrietis uzskata, ka, ja viņš ir atbildīgs, tad sievai ir pienākums viņam pilnībā pakļauties. Tā ir saimnieka un verga, bet ne līdzvērtīgu partneru nostāja, no kuriem katram ir tiesības interesēties par otra dzīvi un paļauties uz uzmanību un palīdzību savos jautājumos.

Diemžēl “patriarhālā ģimene” nav tāda, kā daudzi to iztēlojas. Tādā ģimenē nav tikai  atbildīgais vīrietis, un sieviete, kura iedvesmo. Tur slēpjas kas daudz vairāk. Tādā ģimenē pilnīgi vai daļēji sieviete ir nekas, viņai nav tiesību, un nav svarīgi, ko viņa vēlas un kādas emocijas viņai ir.

Es negribu tagad te būt sieviešu advokāts, un stāstīt, ka nabaga meitenes tiek terorizētas, nē. Tas rada problēmas pašam vīrietim. Pastāv nemaināma patiesība: ja vīrietis neklausa sievieti, viņš sāk ciest. Viņš meklē mīļākās, lieto alkoholu un galu galā sevi iznīcina. Vai iznīcina ģimeni. Vai arī visi kopā.

Tāpēc nekādi skarbie apstākļi un mēģinājumi aizliegt sievietei izteikt emocijas un lūgt uzmanību nenovedīs pie vīrieša laimes.

Lasi arī: Kāds izvērtās Kristīnes liktenis, kura 20 gadu vecumā adoptēja 5 savus brāļus un māsu

100% gadījumu, kad klientu pie manis vēršas ar “izdegšanas” problēmu vai  “intereses zaudēšanas par ģimeni” problēmu, tas izpaužas faktā, ka vīrietim sievietei nerūpēja un viņš atrada kādu citu. Un tā ir paša vīrieša atbildība un vaina…

 

Attiecību psihologs Pāvels Domračovs

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Leave a Comment