Lūk, kāpēc tēvs bērnam ir neaizvietojams! Uzskaitam tās lietas, kuras bērnam var sniegt tikai tēvs

Sabiedrībā valda uzskats, ka bērnam daudz svarīgāka par tēvu ir mamma. Taču psihoanalītiķi uzskata, ka tās esot tikai parastu mirstīgo domas, kura sabiedrībā iesakņojusies, šķiet, uz palikšanu.

Turklāt šie uzskati ir tik spēcīgi iesakņojušies, ka tēva loma bērna dzimšanā un audzināšanā noved tikai pie tā, ka visu darbu dara mamma. Labi būs, ja tēvs vismaz naudu mājās nesīs. Taču kopumā kāda no viņa vispār jēga?

Pats bēdīgākais ir tas, ka tā par sevi visbiežāk domā paši vīrieši. Īpaši tas attiecas uz tiem vīriešiem, kas auguši bez tēva vai viņu acu priekšā bijis ļoti slikts piemērs (un tādi gadījumi ir ļoti daudz).

Tēvos nemanāmi iezogas tas, ka bērnam patiesībā nemaz nav tēva. Tad ir arī galējība, ka vīrieši uzskata – viņi būs citādi pret saviem bērniem.

Reizēm pat pārcenšas, patieso būtību tā arī nesaprotot. Un uz šāda pamata bērnam veidojas bērnība un tās atmiņas, izaug personība ar savām vajadzībām, rodas nenozīmīgas sajūtas pret šī procesa esamību. Vīrietī dzīves laikā neviļus iezogas šaubas “Vai es varēšu būt labs tēvs?”.

Lasi arī: Ko gaidīt no vīrieša, ja zini tikai viņa dzimšanas datumu

Viena no sliktākajām domām, kas ierodas galvā teju ikvienam vīrietim, – līdzko ir ģimene, nepieciešams vairāk pelnīt, kas nozīmē, ka mazāk laika nākas pavadīt mājās ar ģimeni.

Svarīgi atcerēties, ka šis ekonomiskais faktors ir svarīgs jums vai arī attiecībām ar jūsu ģimeni, bet ne jau pašam bērnam. Lieta tāda, ka bērni ļoti ātri pielāgojas, tādēļ viņus var audzināt uz jebkādas materiālās bāzes. Protams, ka vienmēr gribas sniegt saviem bērniem daudz vairāk: taču jūs savus vecākus iemainītu pret modernu apģērba gabalu?

Domāju, ka nē. Tad kādēļ jūs paši savam bērnam liedzat iespēju pabūt ar jums, pretī sniedzot viņam, piemēram, to pašu apģērbu?

 

Pāršķir lapu, lai lasītu tālāk!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Leave a Comment