PSRS laika monētas var maksāt arī veselu bagātību – noskaidro, kas tev jāzina

 

Piemēram, pati dārgākā PSRS jubilejas monēta ar nepareizu datumu, kas maksā vairāk nekā 20 000 eiro

Vai atceraties šādus masīvus padomju rubļus? Vecākā paaudze noteikti atceras. Tiesa, kasierēm tie nepatika, jo nestandarta izmēra dēļ ar šādu naudu bija grūti strādāt.

Šādus rubļus PSRS sāka kaldināt tikai 1965. gadā. Pirms tam tika kaltas tikai standarta apgrozības monētas. Rublis ar Ļeņinu (uz simtgades jubileju) tika kalts ar simts miljonu tirāžu, lai katrai ģimeni būtu savs rublis ar līdera profilu.

Lasi arī: Maksimu Galkinu iesūdz tiesā – iemesls ļoti dīvains

Pēc tam gandrīz ik gadu apgrozībā laida jaunas piemiņas monētas, un jau tolaik kolekcionāri sāka tās krāt. Protams, tad viņiem nebija tādu iespēju kā tagad – internets un pieejamība. Neskatoties uz to, montētas tika kataloģizētas un apkopotas privātās kolekcijās.

Cik tās ir vērtas? Ja ņem vērā parastās apgrozībā esošās kopijas, tad cena par tām tagad ir zema. Vidēji PSRS jubilejas monēta maksā 2 līdz 3 eiro  par monētu. Dabiski, ka ir dārgākas kopijas, piemēram, Šalaš vai Šaiba. Un starp PSRS piemiņas monētām ir arī dārgi retumi.

Piedāvājam salīdzinājumam apskatīt parastu monētu un retu monētu.

Tas ir 1985. gada rublis ar V.I. Ļeņinu. Pilnīgi parasta monēta, kuras cena ir tikai 2  līdz 4 eiro. Tā kā tirāža bija 2 miljoni eksemplāru, cena ir atbilstoša. Turklāt šīs monētas palika lielā skaitā iedzīvotāju vidū. Tagad apskatīsim retu paraugu.

It kā arī rublis ar Ļeņina attēlu, bet pievērsiet uzmanību monētas aversam. Ir norādīts nevis 1985. gads, bet gan 1988. gads. Šī ir reta kļūda. Sākotnēji kaltuve pieņēma lēmumu šo monētu, kurā Ļeņins redzams ar kaklasaiti, izlaist papildus tirāžā. Bet jau pēc 1985. gada. Tomēr Ļeņina 115. jubilejā nebija īsti pareizi kalt datumu “1988”, tāpēc šīs monētas pārtaisīja.

Tomēr palika arī šie retie eksemplāri. Tagad šādas monētas ar datumu “1988” vērtība tiek lēsta vairāk nekā 20 000 eiro apmērā.

Arī interesanti: Maģiskie datumi, kuros dzimst veiksmīgākie cilvēki. Šādi cilvēki ir patiešām reti sastopami

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru