PSRS laika monētas var maksāt arī veselu bagātību – noskaidro, kas tev jāzina

 

Piemēram, pati dārgākā PSRS jubilejas monēta ar nepareizu datumu, kas maksā vairāk nekā 20 000 eiro

Vai atceraties šādus masīvus padomju rubļus? Vecākā paaudze noteikti atceras. Tiesa, kasierēm tie nepatika, jo nestandarta izmēra dēļ ar šādu naudu bija grūti strādāt.

Šādus rubļus PSRS sāka kaldināt tikai 1965. gadā. Pirms tam tika kaltas tikai standarta apgrozības monētas. Rublis ar Ļeņinu (uz simtgades jubileju) tika kalts ar simts miljonu tirāžu, lai katrai ģimeni būtu savs rublis ar līdera profilu.

Lasi arī: Maksimu Galkinu iesūdz tiesā – iemesls ļoti dīvains

Pēc tam gandrīz ik gadu apgrozībā laida jaunas piemiņas monētas, un jau tolaik kolekcionāri sāka tās krāt. Protams, tad viņiem nebija tādu iespēju kā tagad – internets un pieejamība. Neskatoties uz to, montētas tika kataloģizētas un apkopotas privātās kolekcijās.

Cik tās ir vērtas? Ja ņem vērā parastās apgrozībā esošās kopijas, tad cena par tām tagad ir zema. Vidēji PSRS jubilejas monēta maksā 2 līdz 3 eiro  par monētu. Dabiski, ka ir dārgākas kopijas, piemēram, Šalaš vai Šaiba. Un starp PSRS piemiņas monētām ir arī dārgi retumi.

Piedāvājam salīdzinājumam apskatīt parastu monētu un retu monētu.

Tas ir 1985. gada rublis ar V.I. Ļeņinu. Pilnīgi parasta monēta, kuras cena ir tikai 2  līdz 4 eiro. Tā kā tirāža bija 2 miljoni eksemplāru, cena ir atbilstoša. Turklāt šīs monētas palika lielā skaitā iedzīvotāju vidū. Tagad apskatīsim retu paraugu.

It kā arī rublis ar Ļeņina attēlu, bet pievērsiet uzmanību monētas aversam. Ir norādīts nevis 1985. gads, bet gan 1988. gads. Šī ir reta kļūda. Sākotnēji kaltuve pieņēma lēmumu šo monētu, kurā Ļeņins redzams ar kaklasaiti, izlaist papildus tirāžā. Bet jau pēc 1985. gada. Tomēr Ļeņina 115. jubilejā nebija īsti pareizi kalt datumu “1988”, tāpēc šīs monētas pārtaisīja.

Tomēr palika arī šie retie eksemplāri. Tagad šādas monētas ar datumu “1988” vērtība tiek lēsta vairāk nekā 20 000 eiro apmērā.

Arī interesanti: Maģiskie datumi, kuros dzimst veiksmīgākie cilvēki. Šādi cilvēki ir patiešām reti sastopami

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

 • […] PSRS laika monētas var maksāt arī veselu bagātību – noskaidro, kas tev jāzina […]

 • <cite class="fn">dievturis Skolnieciņš</cite>

  Eiropa atrodas kara krustugunīs. Krievijas Federācija ir iebrukusi Ukrainas Republikā. Norit karš. Šajā trauksmainajā laikā ir svarīgi uzticēties drošiem un pārbaudītiem informācijas avotiem. Informāciju par kara norisi latviešu valodā var smelties pa LTV1 (mājaslapa: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) un Latvijas Sabiedrisko mediju ziņu portālā (mājaslapa: lsm.lv/). Iesaku smelties svaigāko un aktuālāko informāciju tādos Ukrainas mēdijos kā 5 Kanal (mājaslapa: 5.ua/), Dom (mājaslapa: kanaldom.tv/), ICTV (mājaslapa: ictv.ua/ua/), Inter + (mājaslapa: inter.ua/ua). Šie TV kanāli ir pieejami bezmaksas satelītapraidē Ku diapazonā. Signāls tiek translēts no satelīta Astra 4A (4.8 E°). Televizorā ir jābūt iebūvētam DVB-S/DVB-2 resīverim. Var izmantot arī ārēju dekoderi. Būsim prātīgi un neļausimies Maskavas Kremļa propagandai un dezinformācijai! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs pasargā no ļauna! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  Ar Latvju Dievu svētību, dievturis Skolnieciņš
  Slava Ukrainai! Varoņiem slava!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš

 • <cite class="fn">язычник Сколниециньщь</cite>

  Нынешняя Европа находиться на перекрёстке войны. Российская Федерация напала на Украинскую республику. Идёт война. В это тревожное и смутное время будем доверять только проверенным и достоверным источникам информации. Сведенья о ходе войны можно черпать на LTV1 (веб-сайт: ltv.lsm.lv/lv/ltv1) и на новостном портале Латвийских общественных СМИ (веб-сайт: lsm.lv/). Советую черпать свежую информацию на таких Украинских телеканалах как 5 Kanal (веб-сайт: 5.ua/), Dom (веб-сайт: kanaldom.tv/), ICTV (веб-сайт: ictv.ua/ua/), Inter + (веб-сайт: inter.ua/ua). Все эти телеканалы безоплатно доступны в спутниковое вещание, в Ku диапазоне. Сигнал транслирует спутник Astra 4A (4.8 E°). Телевизор должен быть оборудован ресивером DVB-S/DVB-2. А также можно пользоваться наружным декодером. Будем разумны и не поведёмся на Московскую пропаганду и прочею дезинформацию! Да благословят нас Латвийские Боги! Да защитят нас Латвийские Боги от зла! Слава Украине! Героям слава!
  С благодатью Латвийских Богов, язычник Сколниециньщь
  Слава Украине! Героям слава!
  #KrievijasAgresija #iebrukumsUkrainā #karšUkrainā #VolodimirsZeļenskis #Ukraina #SlavaUkrainai! #varonība #drosme #neatkarība #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons–DebesuTēvs #DievieteLaima #likteņaDieviete #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #dievturi #ticība #lūgšanas #Skolnieciņš

Pievienot komentāru