Rimi Latvia nāk klajā ar ĻOTI pārsteidzošu informāciju; Cilvēki internetā gan raksta – paši vien vainīgi

Rimi Latvia šobrīd saskaras ar lielām problēmām attiecībā uz darba spēku – uzņēmum nav spējīgs aizpildīt aptuveni 200 līdz 250 vakances, jo gluži vienkārši nav kas strādā, intervijā aģentūrai LETA atklāj “Rimi Latvia” vadītājs Valdis Turlais.

Darba spēku piesaistīt esot grūti ne tikai kasieru vakancēs, bet arī citās amatu grupās. V. Turlais to skaidro ar demogrāfisko situāciju valstī – dauzi cilvēki pārvācas dzīvot uz citām valstīm, tāpēc Latvijā sāk trūkt darba roku.  Rimi valdes priekšsēdētāj gan stāt, ka uzņēmumam ir dažādas darbinieku motivēšanas programmas, tomēr situācija nemainās un vakances izpildīt ir grūti.

Kompānija meklē arī augsta līmeņa informāciju tehnoloģiju (IT) speciālistus, jo tirgus pieprasa arvien jaunāku  un inovatīvu  rīku /risinājumu izstrādi.

 

Uz jautājumu, vai galvenā problēma nav tas, ka potenciālo darbiniekus neapmierina alga, viņš norāda, ka tas ir viens no faktoriem, bet ne noteicošais. Galvenā problēma, viņaprāt, tomēr ir cilvēku trūkums, jo fiziski trūkt kandidātu. Ja savulaik par vienu darba vietu cīnījās simtiem cilvēku, tad tagad par vienu darbinieku cīnoties vairāki uzņēmumi.

 

Tiesa, cilvēkiem internetā ir cits viedoklis. Šī RIMI informācija raisījusi lielas diskusijas sabiedrībā…

Lasi arī: Liene Šomase beidzot atklāti pastāsta, kāpēc pametusi skatuvi

Šķir otru lapu, lai noskaidrotu, ko uzskata vairums sabiedrības

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

 • <cite class="fn">Aa</cite>

  darbiniekam ir tikai viena motivācija- atalgojums! Kā senā anekdotē- dakterim pacienti nes šmigu, končas ,puķes kā pateicību, dakteris neiztur un pārmet viņiem- “kāpēc jūs manu naudu tērējat? ” Te ir tā pat- visādi apdrošināšanas , atlaides utt- tie nav bonusi un motivācija, tās ir likuma prasības. bet darbinieku algas tērēšana tur kur darbiniekam nevajag- tā jau ir cū.. maksājiet kārtīgas algas , lai darbinieces( pārdevējas utt) var normāli dzīvot, neviss knapināties , un nodrošiniet darba apstākļus, lai darbinieces necilā alus kastes, miltu maisus utt. un pēcāk nav spiestas gadiem ārstēties! Rimi vadībai ir vāja sapratne par darba efektivitātes palielināšanu, jo ja veikalam ir zemi ienākumi,jo netiek pārdota prece, kura nav iekraut plauktos, jo vadība noņem darbiniekus , lai mazāk maksātu algās, jo ir kritušies ienākumi, tad ar šādu biznesa izpratni var tikai bankrotēt!

 • <cite class="fn">estere</cite>

  Visa vaina ir darba samaksā un darba laika grafikā, bet ne demogrāfijā.

 • <cite class="fn">al</cite>

  Vaina arī ir pašos klientos kas aiziet uz veikalu un izliek savu sakrājušo žulti uz darbiniekiem.

 • <cite class="fn">ital</cite>

  Cik zinu, lielveikalu galvenā problēma ir ne tikai darba samaksa, bet arī darbalaiks. Tam vajadzētu būt tādam, lai varētu bērnus uz dārziņu aizvest un izņemt, lai varētu strādāt nepilnu slodzi un varbūt kāds tieši grib sestdienās un svētdienās, ko lielākā dala negrib. Dažiem Ideāls darbs mūsdienās ir tāds, ko var apvienot ar otru darbu.

Pievienot komentāru