Traģiskas sekas ātrās palīdzības brigādes avārijai Dagdā

 

Līdz šim joprojām nav arī dota iespēja iegādāties par valsts naudu veselības apdrošināšanas polises. Patlaban Veselības ministrijā ir izveidota darba grupa, kas cenšoties rast risinājumus, kā uzlabot NMPD darbinieku veselības aprūpi. Pagaidām nav panākta vienošanās par nevienu no trim piedāvātajiem risinājumiem, raksta portāl la.lv.

 

Tagad šis fakts ir aktualizēts no jauna.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāde, kas izvietota Dagdā, nesen cieta satiksmes negadījumā. Tas ir smagākais negadījums, kāds pēdējo gadu laikā noticis NMPD.

Ārsta palīdze, kura dienestā nostrādājusi lielu daļu sava darba mūža, zaudējusi redzi, bet viņas divi kolēģi guvuši dažāda smaguma pakāpes ievainojumus. Smagi cietusī sieviete pagaidām nevēlas runāt par šo traģēdiju, jo nupat ir pārcietusi acs operāciju un gatavojas nākamajai. Ārsti cīnās par to, lai viņa kaut daļēji atgūtu redzi.

Visticamāk, ka NMPD mediķa darbu viņa vairs nevarēs veikt un ārsta palīdzei būs jāiztiek no valsts piešķirtā invaliditātes pabalsta. Valsts nav piešķīrusi iespēju apdrošināt NMPD darbinieku dzīvību, tāpēc daļa no viņiem to dara par saviem personīgajiem līdzekļiem.

“Latvijas Avīze” jau pirms gada publikācijās vērsa uzmanību, ka ātrās palīdzības darbinieki nav apdrošināti, un amatpersonas solīja meklēt risinājumu. Izskatās, ka tālāk par spriešanu darba grupās nav tikts.

NMPD Latgales reģionālā centra vadītāja vietniece Astrīda Igolniece par Latgalē notikušo negadījumu pastāstīja, ka mediķu brigāde vedusi uz stacionāru pacientu, kuru pavadījis policijas darbinieks.

Lasi arī: Ja nebūtu šo trīs aizmirsto varoņu Černobiļas katastrofā, Latvija, kopā ar pusi Eiropas, būtu iznīcināta

Kaut gan automašīna pa galveno ceļu braukusi ar ieslēgtām bākugunīm, to nav pamanījis kāds autovadītājs, kas izbraucis no sānceļa. Negadījumā smagi cietis arī ātrās palīdzības vadītājs un divas darbinieces, traumas guvis arī pacients un policists.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova papildināja – saduroties automašīnai “Audi A6” ar “VW Crafter”, bojā gāja vieglās automašīnas vadītājs, 1962. gadā dzimis vīrietis, un viņa pasažiere – 1971. gadā dzimusi sieviete.

Neoficiāli zināms, ka “Audi” vadītājs bijis alkohola reibumā un bez autovadītāja tiesībām, jo tās viņam atņemtas par iepriekšējiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. K. Belova sacīja, ka uzsākts kriminālprocess. Mirušajam autovadītājam noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze, kuras rezultāti būs zināmi aptuveni pēc mēneša.

Šķir otru lapu, lai uzzinātu vēl vairāk par notikušo

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru